با شجاعت دستگاه قضایی

رای پرونده سیل علی آبادکتول اجرائی شد

رای پرونده سیل علی آبادکتول اجرائی شد علم عدل: گلستان رییس کل دادگستری استان گلستان از قطعی شدن رای پرونده سیل دهانه «زرین گل» شهرستان علی آبادکتول و مقصر شناخته شدن چهار دستگاه اجرائی استان آگاهی داد.


حیدر آسیابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به پیگیری پرونده سیل در «دهانه زرین گل» شهرستان علی آبادکتول که در رابطه با سیل سال ۱۳۹۶ است، اظهار نمود: این پرونده بعد از رای قطعی به مرحله اجرا رسیده و محکومین باید نسبت به حکم نهایی تمکین کنند.
وی با اعلان اینکه دستگاه قضایی در اجرای عدالت هیچ تعارف و مماشاتی نخواهد داشت، اضافه کرد: در این پرونده دادگاه، شرکت ملی گاز خطوط شمال و شمال شرق، اداره کل راه و شهرسازی، امور آب منطقه ای و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان را به سبب رعایت نکردن نظامات، مقررات و نکات ایمنی منجر به مرگ سه نفر، به ترتیب هر کدام ۶۵، ۲۰، ۱۰ و ۵ درصد، مقصر شناخت و به پرداخت دیه محکوم نمود.
رئیس کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر این که رای دادگاه بدوی در دادگاه تجدیدنظر استان نهایی شد و اکنون در مرحله اجرای احکام قرار دارد، اشاره کرد: بررسی چندباره نظرهای کارشناسی به سبب اعتراض دستگاه های اجرائی علت طولانی شدن روند بررسی این پرونده و صدور کیفرخواست بود.
به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، در سیل مرداد ۱۳۹۶ دهنه زرین گل علی آبادکتول، یک زوج جوان و فرزند سه ساله آنها گرفتار سیلاب شده و جان باختند.
منبع:

1400/10/06
10:24:15
5.0 / 5
150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت