نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیكی خبر داد

تعیین تکلیف پرونده 120 هزار تنی ذرت های آلوده

تعیین تکلیف پرونده 120 هزار تنی ذرت های آلوده به گزارش علم عدل نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: پرونده 120 هزار تنی ذرت های آلوده با ورود دستگاه قضایی تعیین تکلیف شد.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، رسولی فاضل، نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیکی در حاشیه بازدید از انبارهای اموال تملیکی استان خوزستان اظهار نمود: باتوجه به تاکیدات ریاست قوه قضائیه مجاز به سرکشی و بازرسی از انبارهای اموال تملیکی در استانهای مختلف هستیم. دراین زمینه، چهار استان هدف داریم که شاخص هستند. این چهار استان شامل هرمزگان، بوشهر، خوزستان و تهران است.
نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیکی اظهار نمود: باتوجه به رصدها و برنامه ریزی های انجام شده برای نظارت، در بررسی های به عمل آمده در استان خوزستان، مشخص شد که این استان پیشرفت بسیار خوبی در جهت تعیین تکلیف کالاها داشته است.
وی با اشاره به تسریع صورت گرفته در تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی استان خوزستان در پی تاکیدات ریاست قوه قضائیه اذعان کرد: در مقابل حجم کالاهایی که در انبارهای اموال تملیکی این استان موجود است، تعیین تکلیف و خروج کالا شاید خیلی خودرا نشان ندهد.
رسولی فاضل با اشاره به مهم ترین اقدامات صورت گرفته در انبارهای اموال تملیکی استان خوستان طی دو ماهه اخیر اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ رای توسط سازمان تعزیرات قطعی شده و در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گرفته است و برخی از پرونده ها نیز توسط مراجع قضایی تعیین تکلیف شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته است.
نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیکی اشاره کرد: سازمان اموال تملیکی در استان خوزستان نیز در پی آراء صادره، با سرعت در جهت تعیین تکلیف کالاها اقدام نموده است؛ بطوریکه قسمتی از کالاها انهدام شده، بخشی در قالب مذاکره به فروش رفته و بخشی در قالب حراج و مزایده به فروش رفته و بخشی نیز به صاحب کالا استرداد و اعاده شد.
وی با اعلان اینکه حدود ۶۰ درصد کل کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی در استان خوزستان تعیین تکلیف شده است، عنوان کرد: مدیرکل اموال تملیکی استان خوزستان باتوجه به کاهش کالاها مبادرت به تجمیع انبارها کرده است که اقدام خوب و مثبتی است که موجب کاهش هزینه های جاری این سازمان می شود.
رسولی فاضل اشاره کرد: بر این اساس قرار شد تا اختتام دی ماه نسبت به تعیین تکلیف کالاهای موجود در دو سوله باقی مانده اقدام گردد.
نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیکی با اشاره به ذرت های متروکه در بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: این ذرت ها دو بخش است. حدود ۲۰ هزار تن از این ذرت ها در سال ۹۵ وارد شده و حدود ۱۲۰ هزار تن نیز در سال ۹۷ وارد شده بود که آلوده به سم «آفلاتوکسین» بودند که از بدو ورود این آلودگی در ذرت ها وجود داشت و بنا بنا بر این اجازه ورود این ذرت ها به کشور داده نشد.
وی اشاره کرد: باتوجه به پیگیری های به عمل آمده در نهایت پرونده ۱۲۰ هزار تن ذرت آلوده با فروش به شرط صادرات تعیین تکلیف شد و در نهایت از انبارها و کشور خارج شد. درباب ۲۰ هزار تن ذرت باقی مانده نیز اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف آن در دست انجام است.
رسولی فاضل در ادامه عنوان کرد: درباب ژنراتورهای برق متعلق به مجموعه نفتی خارک، متاسفانه به سبب اتفاقاتی که سال قبل رخ داد، مجبور به ابطال مزایده این ژنراتورها شدیم و از نمایندگان شرکت های مربوط به این ژنراتورها دعوت کردیم و در نهایت این ژنراتورها تعیین تکلیف و از بندر امام خمینی(ره) خارج شد.
نماینده قوه قضائیه در سازمان اموال تملیکی عنوان کرد: درباب مواد شیمیایی که در بندر خرمشهر نگهداری می شد، این نگرانی وجود داشت که سبب وقوع حادثه شود که با پیگیری های به عمل آمده، این مواد تعیین تکلیف و از بندر خارج شد.
وی در بخش دیگر سخنان خود اشاره کرد: در سازمان اموال تملیکی شاهد می باشیم که ورودی کالا با خروجی آن اصلا مطابقت ندارد و لازم است که روش های تعیین تکلیف روزآمد شود و حداقل ماهی دو یا سه مزایده باید در سازمان اموال تملیکی داشته باشیم. در همین راستا، موضوع حراج الکترونیک با مدیریت جدید سازمان اموال تملیکی درحال به نتیجه رسیدن است و امیدوار هستم حراج روز ۲۳ آذرماه آخرین حراج حضوری ما باشد.
رسولی فاضل در آخر اظهار داشت: در استان خوزستان و در بخش کالای متروکه شاهد می باشیم که ورودی کالای متروکه در مهرماه ۱۷ پرونده بوده و در آبان ماه ۲۵ پرونده بوده است؛ در حوزه قاچاق، ورودی در مهرماه ۳۲ پرونده بوده و در آبان ماه ۲۱۷ پرونده شده است؛ پس لازم است که سازمان اموال تملیکی تعیین تکلیف کالاها را در دستور کار خود قرار دهد تا بتواند در ورودی و خروجی مطابقت بوجود آورد.
منبع:

1400/09/21
14:21:14
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت