معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر:

جنایت مقابل بشریت در حال انجام می باشد

جنایت مقابل بشریت در حال انجام می باشد معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر اظهار داشت: جنایت مقابل بشریت در حال انجام می باشد و رفتارهای غیرانسانی مقابل بشریت شامل کوچ اجباری، نابودسازی، قتل عمد و... در جهان درحال شکل گیری است.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، سیدمجید تفرشی در نشست "جنایت مقابل بشریت با اقدامات تروریستی و وضع تحریم های ضد حقوق بشری" که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: کشورهای غربی فروشنده اصلی سلاح در جهان هستند و مانع شکل گیری تعریف مشخصی از تروریسم شده اند. جنایت مقابل بشریت در حال انجام می باشد و رفتارهای غیرانسانی مقابل بشریت شامل کوچ اجباری، نابودسازی، قتل عمد و... در جهان درحال شکل گیری است.

وی اضافه کرد: تحریم های یکجانبه مقابل ایران خلاف منشور حقوق بشر است و پاره کردن برجام توسط ترامپ نیز غیرقانونی و خلاف منشور حقوق بشر است. به آسانی می توانیم تحریم های غیرقانونی مقابل ایران را دسته بندی و برای اختتام دادن به این تحریم های غیرقانونی اقدام نماییم. دانشگاه ها و مجامع علمی در رفع تحریم ها می توانند کارساز باشند و راه حل ارائه نمایند.

تفرشی اضافه کرد: بیماری هایی که موجب مرگ انسان ها بواسطه تحریم ها شده مصادیق جنایت مقابل بشریت است و نقص حاکمیت سایر کشورها است. بخش بزرگی از گرانی که به مردم ایران تحمیل شده، به سبب تحریم ها است. تحریم ها مقابل ایران سازماندهی و هوشمند است و بنا بر این قابل پیگیری ذیل ماده ۷ منشور حقوق بشر است.

وی افزور: ترور سردار سلیمانی نقض آشکار حقوق بشر است و پرونده این شهید درحال رسیدگی است. شهادت ده ها نیرو در ناجا طی سال جاری نشان دهنده یک تروریسم سازماندهی شده مقابل جمهوری اسلامی ایران است و قابل پیگیری از طرف ستاد حقوق بشر خواهد بود.

معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر در آخر اظهار داشت: در اروپا پدیده تروریسم شویی وجود دارد و گروه منافقین در اروپا هستند اما محکوم نمی شوند.
1400/09/17
22:55:31
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت