در گزارش علم عدل مطرح شد؛

جزییات جدید از پرونده قضائی ترور شهید سلیمانی

جزییات جدید از پرونده قضائی ترور شهید سلیمانی به گزارش علم عدل معاون حقوقی سپاه پاسداران جزییات جدیدی از پرونده ترور شهید سلیمانی را تشریح نمود و اظهار داشت: در دولت قبل نه ارکان حقوقی و نه وزارت خارجه پیگیری خاصی برای حصول نتیجه در این پرونده نداشتند.


سردار سهرابعلی شمخانی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت پرونده سردار سلیمانی و اقداماتی که از طرف سپاه در این مورد انجام شده است، اظهار داشت: از همان روز اول سپاه پاسداران بررسی موضوع را شروع کرد. وی ادامه داد: چونکه سردار سلیمانی هم بعنوان این که یکی از مقامات کشور همین طور شخصیتی مردمی که نیاز به توضیح نیست، شناخته می شوند.این پرونده ۵۰ متهم داردشمخانی افزود: علاوه بر این موضوعات، ایشان عضو سپاه بودند و از طرف این مجموعه شکایتی تنظیم و تقدیم مراجع قضائی شد و این پرونده الان با تلاش همکاران با اطلاعات جامع و کامل تهیه شده است و ۵۰ نفر متهم شامل ترامپ دارد. معاون حقوقی سپاه پاسداران افزود: همه متهمان این پرونده آمریکایی هستند البته کسان دیگری هم مانند افرادی از کشور انگلیس در این گروه قرار می گیرند.
حدود ۲ سال است که پیگیری های ما خروجی نداشته است!شمخانی با اشاره به این که پرونده حالا به مرحله خوبی رسیده و پیش نویس کیفرخواست در مراجع قضائی آماده شده است، اشاره کرد: البته قریب به دو سال می شود که این کار خروجی جدی نداشته است و تصمیمی برای جدیت کار در بین نبوده است. وی در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آیا سازمان ملل باید در این مورد برای حصول نتیجه ورود کند، اظهار داشت: حتی در زمینه بین الملل هم ما باید پیگیری نماییم، آنها (نهادهای بین المللی) برای ما اقدام خاصی نمی کنند. بگفته معاون حقوقی سپاه وزارت خارجه و معاونت حقوقی و حتی مرکز حقوقی که در دولت قبل ماهیت جداگانه داشته اند باید پیگیر این پرونده می بودند که خروجی قابل توجهی پیگیری آنها نداشته است.
پرونده ترور شهید سلیمانی هنوز به مجامع بین المللی حقوقی راه پیدا نکرده استشمخانی بیان کرد: البته وزیر خارجه فعلی برای پیگیری این پرونده در مجامع بین المللی جلساتی تشکیل داده اند؛ اما متأسفانه این پرونده تا کنون به بسیاری از مراجع بین المللی مانند شورای امنیت، مجمع عمومی و… برای مطرح شدن و پیگیری راه پیدا نکرده است. وی با اعلان اینکه پرونده ترور سردار سلیمانی نتیجه جدی در داخل کشور نداشته و فقط در حد بیانیه و مصاحبه پیگیری شده است، اشاره کرد: در مجموع باید بگویم که طی ۲ سال قبل اقدامی انجام نشده است؛ این در حالیست که بعنوان مثال برای دادگاه رفیق حریری که با شرایط خاص تشکیل شد ایران پیگیری های لازم را حتی در همان حد پیگیری هم انجام داد.


منبع:

1400/09/13
23:20:47
5.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت