دستگاه هوشمند ورود به سامانه ثنا در ندامتگاه تهران افتتاح شد

دستگاه هوشمند ورود به سامانه ثنا در ندامتگاه تهران افتتاح شد علم عدل: بمنظور دسترسی سهل زندانیان به پرونده قضایی برای نخستین بار در کشور دستگاه هوشمند ورود به سامانه ثنا در ندامتگاه تهران بزرگ راه اندازی گردید.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری تهران بمنظور دسترسی سهل زندانیان به پرونده قضایی برای نخستین بار در کشور دستگاه هوشمند ورود به سامانه ثنا در ندامتگاه تهران بزرگ راه اندازی گردید. علی رستمی مدیر کل زندان های استان تهران با اشاره به موضوع هوشمندسازی زندان های استان تهران گفت: در این طرح که با همکاری و اقدام معاونت فن آوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان و اداره کل زندان های استان تهران امروز به بهره برداری رسیده، زندانیان می توانند با ورود به سامانه ثنا از آخرین وضعیت قضایی و ابلاغ خود باخبر شوند. مدیر کل زندان های استان تهران افزود: زندانیان بوسیله دفتر خدمات قضایی نیز می توانند فوریت لایحه، اعتراض یا درخواست های خودرا به مراجع قضایی ارسال کنند.
وی همین طور اظهار داشت: زندان های استان تهران پایلوت شروع این طرح است و زندان های دیگر استانها نیز از این دستگاه بهره مند خواهند شد.
رستمی بیان داشت: دادرسی الکترونیک نیز در زندان های استان برقرار است و ملاقات آنلاین زندانیان با خانواده ها از اقدامات دیگری است که در زمینه هوشمندسازی زندان ها در دست بررسی می باشد و از این طریق خانواده ها در هر نقطه از استان یا کشور با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی می توانند با صرفه جویی در وقت و هزینه به آسانی بوسیله فضای مجازی با زندانی مورد نظرشان ملاقات کنند. سرپرست معاونت فناوری دادگستری استان تهران نیز در مراسم شروع به کار سیستم هوشمند اطلاع رسانی زندانیان اظهار داشت: با همکاری مشترک معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان و اداره کل زندان های استان تهران این طرح که از یک سال قبل مراحل مطالعاتی و اجرای آن شروع گردیده بود، دستگاه هوشمند وارد عرصه زندان ها شد.
محسن مقدس اشاره کرد: این دستگاه سبب کاهش هزینه و نیروی انسانی و دسترسی سهل و برخط زندانی به آخرین اطلاعات پرونده اش می گردد. وی ادامه داد: به زودی این دستگاهها در مجتمع های قضایی نیز نصب و راه اندازی می شود تا ضمن حضور کمتر مراجعین به شعبات، خدمات رسانی بهتری انجام گردد. مقدس ابراز امیدواری کرد با ادامه طرح هوشمندسازی دستگاه های دیگر نیز که در مرحله برنامه ریزی و اجرا هستند به حوزه زندان ها وارد شده، خیلی از امور قضایی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد که به کاهش جمعیت کیفری کمک شایانی خواهد نمود. بنا به این خبر، دستگاه هوشمند ورود به سامانه ثنا از ظهر امروز در ندامتگاه تهران بزرگ توسط مددجویان به بهره برداری رسید.


منبع:

1400/09/12
11:20:58
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت