معاون دادستان اردبیل:

۳۳ فقره پرونده تخلف در زمینه توزیع مرغ در اردبیل تشکیل شد

۳۳ فقره پرونده تخلف در زمینه توزیع مرغ در اردبیل تشکیل شد معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اظهار داشت: 33 فقره پرونده تخلف برای واحدهای تولید و عرضه مرغ گرم در استان اردبیل تشکیل شده است.اکبر مرادی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: با هدف احیای حقوق عامه و پشتیبانی از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کوشیدیم تا دریک سال اخیر با مفاسد اقتصادی و تخلفات عمده صنفی برخورد کرده و اجازه ندهیم تا در حق مصرف کنندگان حقوقی ضایع شود.
وی اشاره کرد: در منشوری که بعنوان حقوق عامه تبیین و تشریح شده بر مسئولیت پذیری و رعایت حق و حقوق عموم مردم تاکید شده و در یک سال اخیر دستاوردها و اقدامات انجام شده در این عرصه در قالب یک مجلد مستند و مستدل به نگارش درآمده است.
معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اضافه کرد: در بحث گران فروشی و احتکار دستگاه های دخیل خصوصاً صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات مسئولیت اصلی را برعهده دارند و ما در حدود اختیارات خود وظیفه صیانت از حقوق عامه و رسیدگی به پرونده ها را داریم که بنظر می رسد در یک سال قبل چندان توجهی به موضوع تنظیم بازار نشده است.
مرادی اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تاکید رییس قوه قضائیه بر احیای حقوق عامه کوشیدیم تا در زمینه های مختلف اقتصادی به تخلفات و جرایم رسیدگی نماییم که در گام اول در یک سال قبل اهتمام شد تا جلوی رانت و فساد در توزیع نهاده های دامی گرفته شود.
وی افزود: پرونده ای برای یکی از شرکت های اخلالگر در توزیع نهاده های دامی تشکیل شد که هیچ رغبتی به توزیع نهاده ها به مقصد استان اردبیل نداشت که با پیگیری های انجام شده بوسیله پلیس امنیت غذایی کوشیدیم تا بیش از ۲ هزار و ۳۰۳ تن نهاده های دامی که سهمیه اردبیل بوده و با ارز ترجیحی وارد کشور شده است، چرخه تولید مرغداری ها و دامداری ها وارد نماییم.
معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از شناسایی باند قاچاق عرضه بدون مجوز نهاده های دامی اشاره نمود و اظهار داشت: در شب انتخابات ریاست جمهوری گزارشی دریافت شد که یک باند قاچاق با سوءاستفاده از فضای کشور و مشغولی مسئولان به امر انتخابات قصد توزیع ۲۳۶ تن نهاده دامی بدون مجوز را دارند که به سرعت پرونده ای دراین زمینه تشکیل و اقدامات توقف در روند توزیع نهاده ها انجام شد.
مرادی افزود: حکم صادر شده برای متخلفان ۲۰ میلیارد تومان جریمه نقدی و همین طور ارجاع پرونده به نهاد مرجع در گمرک انزلی بوده تا به تخلفات رخ داده رسیدگی شود.
وی اظهار نمود: ما سعی کردیم تا زمینه جلوی ترک فعل متولیان امر را در این عرصه برمبنای قوانین و مقررات فراهم نماییم تا همه پایبند قوانین و مقررات الزام آور باشند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اشاره کرد: تعدادی از دستگاهها در روند مسئولیت و کار اجرائی خود گرفتار تأخیر و تعلل شدند که نمونه آن صنعت، معدن و تجارت و دستگاه های نظارتی است که بموقع در بحث تنظیم بازار و تامین نهاده ها ورود پیدا نکرده و برخی تخلفات را شاهد می باشیم.
مرادی از تشکیل پرونده تخلفاتی در زمینه توزیع مرغ گرم به تعداد ۳۳ فقره آگاهی داد و بیان کرد: ۱۱۲ هزار قطعه مرغ بصورت غیرقانونی و با قیمت بالاتر از نرخ مصوب توزیع شده بود در صورتیکه صاحبان این واحدها با گرفتن نهاده های دامی برمبنای نرخ ارز ترجیحی اهتمام داشتند تا در پروسه تهیه و توزیع مرغ اختلال ایجاد کنند.
وی اظهار داشت: باید نظارت ها را در زمینه بازار هوشمند نماییم تا هیچکس به خود جرأت تخلف ندهد که به همین دلیل امیدواریم سازمان صنعت، معدن و تجارت و نهادهای نظارتی با دقت بیشتر در این عرصه ورود پیدا کرده و به وظایف خود عمل کنند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اشاره کرد: متأسفانه تعدادی از این نهادها منتظر تماس مردم و ارائه گزارش های تخلفات هستند در صورتیکه خودشان باید به شکل میدانی وارد عمل شده و به دور از بخشنامه و مقرراتی که دارای بروکراسی اداری است در عمل با تخلفات برخورد کرده و اجازه گران فروشی، کم فروشی، احتکار و سایر تخلفات صنفی را ندهند.
مرادی بیان کرد: ما وظیفه پاسخگویی به مردم را داریم و مردم نگران افزایش قیمت و نوسانات نرخ کالاها در سطح بازار هستند و دراین زمینه بهتر است تا با یک کار کارشناسی زمینه ای را فراهم نماییم تا کمترین لطمه متوجه عموم مردم شود.
وی اظهار داشت: ما حتی تعدادی از مسائل حاشیه ای در بحث اقتصادی و اشتغال را پیگیر هستیم بطوریکه در چند ماه گذشته از طرف تعدادی از مسئولان نرخ بیکاری در بعضی از شهرستان صفر اعلام شده بود که برای جلب اعتماد مردم کوشیدیم تا به مسئولان امر تذکر دهیم تا در بیان آمار و ارقام اقتصادی خصوصاً تورم و بیکاری دقت لازم را داشته باشند.

1400/09/09
23:31:47
5.0 / 5
259
تگهای خبر: بازار , پرونده , پلیس , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت