سخنگوی قوه قضاییه خبر داد

محکومیت معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت کرمان به 74 سال حبس

محکومیت معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت کرمان به 74 سال حبس علم عدل: سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت کرمان به ۷۴ سال حبس اطلاع داد و اظهار داشت: در پرونده ای که به تازگی منتهی به صدور حکم شده، متهم به حدود ۷۴ سال حبس محکوم شده که مجازات اشد ۲۰ سال حبس است و بر مبنای قانون این مجازات اجرا خواهد شد.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، ذبیح الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری امروز در مورد آخرین احکام صادره از دادگاه های مفاسد اقتصادی اظهار نمود: مرتبا در دادگاه های ویژه رسیدگی به پرونده های اقتصادی پرونده های گوناگونی را داریم و همینطور در استان ها هم چنین پرونده هایی مطرح رسیدگی است.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: آخرین پرونده ای که منتهی به صدور حکم شد، پرونده در ارتباط با مجرمان بانک تجارت استان کرمان است. در این پرونده شخصی به نام علی اکبر عمارت ساز فرزند محمد که معاون اجرایی وقت مدیریت شعب بانک تجارت کرمان بوده همراه ۲۲ نفر دیگر از کارکنان و کسانی که در رابطه با آنها بودند تخلفاتی مرتکب شدند که پرونده در مورد آنها منجر به صدور حکم شده است.

وی اظهار نمود: اتهاماتی که متوجه این افراد بوده عبارتست از مشارکت و معاونت در اختلاس، کلاهبرداری شبکه ای، پولشویی، جعل و استفاده از سند مجعول و همینطور تحصیل وجه از طریق نامشروع.

خدائیان خاطرنشان کرد: در مورد متهم اصلی، یعنی علی اکبر عمارت ساز بخشی از پرونده قبلا منجر به صدور حکم شده بود که در آن پرونده این فرد مجموعا به لحاظ ارتکاب جرایم مختلف به حدود ۱۱۱ سال حبس محکوم شده بود که مجازات اشد که ۲۵ سال حبس است، اجرا خواهد شد.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار داشت: در پرونده ای که به تازگی منتهی به صدور حکم شده، متهم به حدود ۷۴ سال حبس محکوم شده که مجازات اشد ۲۰ سال حبس است و بر مبنای قانون این مجازات اجرا خواهد شد.

وی افزود: افرادی دیگری هم در این پرونده محکومیت پیدا کردند که همچون شمسی تقی پور فرزند ابراهیم است که به سبب اتهامات مختلف به ۷۴ سال حبس محکوم شده است که مجازات اشد آن حدود ۲۰ سال حبس است.


خدائیان بیان نمود: مجید زندی فرزند حسن مجموعا ۳۴ سال و شش ماه محرومیت پیدا کرده که مجازات اشد آن هم ۲۰ سال حبس است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: محمود تیغ داری نژاد فرزند حسین مجموعا به ۷۴ سال حبس محکوم شده که مجازات اشد یعنی ۲۰ سال اجرا خواهد شد.

خدائیان خاطرنشان کرد: عزت الله وزیری فرزند احمد به ۲۲ سال حبس محکوم شده که در مورد این فرد ۱۵ سال اجرایی خواهد شدو محمدحسین حسین زاده فرزند محمود به حدود ۳۲ سال حبس محکوم شده که مجازات اشد آن ۱۵ سال حبس است.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه هر یک از این ۲۳ نفر از پنج سال به بالا به حبس محکوم شدند، اظهار داشت: بمحض ارسال پرونده به اجرای احکام، حکم در مورد این افراد اجرا خواهد شد که مشروح آن از راه انتشار حکم صادره به اطلاع مردم خواهد رسید.


منبع:

1400/08/25
23:05:12
5.0 / 5
117
تگهای خبر: اتهام , پرونده , جرم , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت