غضنفرآبادی:

حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست

حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست به گزارش علم عدل رییس کمیسیون قضایی مجلس خطاب به کارآموزان وکالت استان تهران اظهار داشت: هر مجموعه ای مانند یک اتوبوس است، حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، موسی غضنفرآبادی رییس کمیسیون قضایی مجلس در نشست کارآموزان وکالت استان تهران با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب و امام خمینی (ره) و تبریک به کارآموزان وکالت اظهار داشت: یک روزی کارآموزی تمام می شود و پروانه وکالت می گیرید اما فرض کنید پروانه وکالت را گرفتید، می خواهید چگونه زندگی کنید؟ گاهی ممکنست وقتی در مطالبی ورود می نماییم ارزش خودرا فراموش نماییم، امام علی (ع) می فرماید ارزش انسان چیزی جز بهشت نیست و خودت را کمتر از بهشت نفروش.
وی اضافه کرد: ماهم مثل شما جوان بودیم و کارآموزی قضاوت را می گذراندیم و غفلت بر ما عارض شد، من شما را نصیحت می کنم هرچه هست قدرت خدا است، توفیق از خدا همچنین حاصل نمی گردد و انسان باید از خدا بخواهد. صد سال دیگر همه زیر خاک هستیم، این زندگی و هیاهوی دنیا ما را از مسیر خدا نباید خارج کند.
این نماینده مجلس افزود: مراقبت کنید و نذارید وجدان های آگاه به خواب رود، زندگی ما چه بخواهیم و نخواهیم مسیر خودرا طی می کند، مواظب باشیم مسیر زندگی ما را به خواب نبرد و غافل نکند. عجیب است در تاریخ کسانی بودند که با جرقه ای از حضیض ذلت به اوج عزت رسیدند. هنر این است که در لابلای هیاهوی دنیا و القائات شیاطین، انسان مسیر خودرا به درستی رود.
غنضفرآبادی با اشاره به اینکه انسان هرچه بکارد، همان را درو می کند اظهار داشت: مراقبت کنید، حیف انسان است که نتواند بهشت را به دست بیاورد، دنیا با شیرینی ها و تلخی هایش تمام می شود. زندگی شیرین در صورتی محقق می شود که در پرتو نورانیت خدا باشد و از خدا فاصله نگیرید. هرکس از خدا فاصله بگیرد زندگیش شیرین نخواهد بود.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه کمتر کاری وجود دارد که انسان باید برای آن سوگند بخورد اظهار داشت: کار وکالت خیلی سنگین است که انسان برای انجام آن باید سوگند بخورد و اگر ما این ظرفیت را در خود ایجاد نکنیم چگونه می توانیم به سوگندمان وفادار باشیم؟ وقتی من سوگند وکالت را دیدم واقعا بدنم لرزید. وای به حال ما اگر به مشکلات مردم مشکلی ایجاد نماییم.
وی در آخر اظهار داشت: هر مجموعه ای مانند یک اتوبوس است، حیثیت وکالت به دست تک تک وکلاست و اگر وکیلی خطا کند به همه ضربه می زند پس با توکل بر خدا حرکت کنید و دست مردم را بگیرید.
به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، غضنفرآبادی در حاشیه جلسه کارآموزان وکالت استان تهران در پاسخ به سوالاتی درباره اظهارات نوروزی سخنگوی کمیسیون درباره حوادث آبان ماه اظهار نمود: یکی از سایت های خارجی و ناشناس با آقای نوروزی تماس گرفتند و سخنان وی را تحریف و گزینشی عمل کردند.
وی افزود: خود آقای نوروزی امروز مصاحبه ای انجام داده و سخنان انتشار یافته را تکذیب کرده است متاسفانه پایگاهی که با آقای نوروزی مصاحبه کردن داخل کشور نبوده است.
منبع:

1400/08/25
10:16:02
5.0 / 5
220
تگهای خبر: حوادث , مجلس , وكالت , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت