خداییان مطرح كرد؛

صدور کیفرخواست پرونده سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه

صدور کیفرخواست پرونده سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه سخنگوی قوه قضاییه اظهار داشت: تابحال ۳۲۴ پرونده پیرامون دعاوی ضد دولت آمریکا در دادگاه عمومی دادگستری تهران منجر به صدور حکم شده است.به گزارش علم عدل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، ذبیح الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی پیرامون آخرین وضعیت پرونده های در رابطه با دعاوی ضد دولت آمریکا اظهار نمود: متأسفانه در اثر اقدامات ظالمانه دولت آمریکا و زمامداران خبیث آن خسارات هنگفتی از نظر معنوی و مادی به اتباع ایران و ایرانی ها وارد شده است.
وی افزود: آمریکایی ها با اقداماتی نظیر حمله طبس، پشتیبانی از کودتا، پشتیبانی از اقدامات تروریستی و مسلحانه ضد مردم ایران، تجهیز رژیم بعث عراق به تسلیحات شیمیایی و ده ها جرم و جنایت دیگر، خسارات زیادی به مردم ما وارد کرده است و بر همین مبنا دعاوی زیادی ضد دولت آمریکا در دادگاه عمومی دادگستری تهران از حیث حقوقی مطرح گردیده است.
خدائیان خاطرنشان کرد: تابحال ۳۲۴ پرونده پیرامون دعاوی ضد دولت آمریکا در دادگاه عمومی دادگستری تهران منجر به صدور حکم شده است و میزان محکومیت دولت آمریکا در این پرونده ها بالغ بر بیشتر از ۲ هزار میلیارد تومان است که مراتب از راه حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران در آمریکا به آنها اعلام شده است.
سخنگوی دستگاه قضا بیان داشت: احکام صادره ناظر بر جنایات دولت آمریکا ضد مردم ایران با رعایت مقررات داخلی و بین المللی صادر گردیده است که به مرحله اجرا در می آید.
خدائیان در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون آخرین وضعیت پرونده سرکرده گروهک تروریستی و تجزیه طلب الاحوازیه، اظهار داشت: پرونده سرکرده گروهک تروریستی و تجزیه طلب و تحت حمایت سرویسهای خارجی کشورهای مختلف الاحوازیه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران رسیدگی و با کیفرخواست به دادگاه انقلاب صادر گردیده است.
وی با برشمردن جنایات و اقدامات تروریستی سرکرده گروهک الاحوازیه، اظهار داشت: بمب گذاری در اماکن دولتی و خصوصی، ترور و تیراندازی به اشخاص عادی و مسئولین، جاسوسی و تخریب مراکز حساس نفت و گاز و همینطور پولشویی همچون اقدامات سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه است که پرونده وی به دادگاه ارسال شده است.
سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: عناصر اصلی گروهک تروریستی الاحوازیه در کشورهای اروپایی فعال می باشند و مشغول طراحی و ترتیب دادن اقدامات مجرمانه و تروریستی ضد مردم ایران می باشند؛ همینطور آنها از راه شبکه های تلویزیونی ای که دارند مبادرت به ترویج خشونت در کشور ما می کنند و در کشورهای اروپایی که مستقر هستند به طراحی عملیات مسلحانه و تروریستی در کشور ما می پردازند.
خدائیان خاطرنشان کرد: با تلاش و پیگیری های سربازان گمنام امام زمان (عج) سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه در جوار مرزی شناسایی و دستگیر شد و به جنایات خود ضد مردم ایران اعتراف کرد؛ علی ایحال پرونده نامبرده به دادگاه ارسال شده و جزئیات آن در جریان برگزاری دادگاه در خلال قرائت کیفرخواست به اطلاع مردم عزیزمان و خانواده شهدا خواهد رسید.

1400/08/18
21:00:29
5.0 / 5
187
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت