رئیس كل دادگستری استان خبر داد

کشف اختلاس میلیاردی در یکی از بانکهای کهگیلویه و بویراحمد

کشف اختلاس میلیاردی در یکی از بانکهای کهگیلویه و بویراحمد علم عدل: کهگیلویه و بویراحمد رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف یک اختلاس میلیاردی در یکی از شهرستانهای این استان اطلاع داد.


حسن نگین تاجی اظهار داشت: تلاشهای دستگاه قضایی استان در باز پس گیری اموال بیت المال از محکومین پرونده فساد اقتصادی یکی از شهرستان های استان به ثمر نشست.
وی با تاکید بر اهمیت صیانت از بیت المال، اظهارکرد: بیت المال، در نظام اقتصادی اسلام، از جایگاهی ویژه برخوردار می باشد. مقصود از بیت المال، تأمین اهدافی بلند در حرکت تکاملی انسان به سمت سعادت و معنویّت و قرب الهی است، ازاین رو خیانت و غارت بیت المال نیز، افزون بر حرمت تکلیفی و عذاب قیامت، آثار وضعی ویژه ای در همین دنیا دارد.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح برخی اقدامات مجرمانه محکومان این پرونده فساد کلان اقتصادی تصریح کرد: ۶ نفر از محکومان این پرونده، تلفیقی از کارمند بانک تجارت و سایر افراد خارج از مجموعه بانکی بودند با تشکیل شبکه فساد، اقدام به اختلاس بیت المال و هم تحصیل اموال از راه نامشروع کردند.
نگین تاجی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان بعد از قطعیت حکم، نسبت به اجرای رای صادره عمل نموده و با اهتمام ویژه نسبت به بخش مهمتر رای مذکور، یعنی استرداد اموال نامشروع این محکومان اقدام و تمامی اموال را به نحو دقیق شناسایی، توقیف و مسترد نموده است.
وی افزود: بخشی از اموال مسترد شده شامل دو باب ویلا در شهرستان فریدونکنار و یک باب آپارتمان در تهران و یک باب ساختمان مسکونی در شاهین شهر اصفهان و دو دستگاه خودروی مرسدس بنز و کیا اپتیما و همینطور وجوه نقد به میزان ۳۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال می باشد.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در مورد ارقام مالی این پرونده که تابحال شناسایی و مسترد شده است، هم اظهار داشت: تابحال میزان تقریبی ۴۵۰ میلیاردریال از این اموال شناسایی و مسترد شده اند.
نگین تاجی در مورد ماهیت کیفری بزه اختلاس، اضافه کرد: اختلاس گونه ای از کلاهبرداری است که به صورت برنامه ریزی شده، منظم و بدون آگاهی دیگران صورت می گیرد؛ که مأموران دولتی از راه تصاحب وجوه و اموالی که بر حسب وظیفه به آنها سپرده شده، مرتکب می شوند. ازاین رو دستگاه قضایی استان در مبارزه با چنین فسادهایی با هیچ مجموعه، گروه یا شخصی مسامحه و یا اغماضی نخواهد داشت و تا آخرین گام پاسدار حقوق عامه مردم و بیت المال خواهد ماند.
به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در انتها ضمن تاکید بر قاطعیت دستگاه قضایی استان و مجاهدت شبانه روزی مراجع نظارتی و امنیتی استان در برخورد با مفاسد اقتصادی، بیان نمود: این پرونده ها با قاطعیت و سرعت روزافزون رسیدگی خواهند شد و همکاران قضایی بنده تا شناسایی و دستگیری تمامی مفسدین و مرتبطین شبکه های فساد، رسیدگی قضایی خود را مستحکم ادامه خواهند داد.1400/08/18
11:38:10
5.0 / 5
141
تگهای خبر: پرونده , جرم , حكم , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت