معاون قوه قضاییه:

جهت گیری های اخیر قوه قضائیه در مبارزه با فساد امیدآفرین بوده است

جهت گیری های اخیر قوه قضائیه در مبارزه با فساد امیدآفرین بوده است به گزارش علم عدل کرمان معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه اظهار داشت: در سالهای اخیر که جهت گیری های قوه قضاییه تغییر کرده، امیدی در جامعه به وجود آمده و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بمنظور تصدی ریاست قوه قضاییه، فردی را انتخاب کردند که از شروع انقلاب در درون این قوه رشد کرده و بسیار دقیق، مدیر و حساس است.


حجت الاسلام«نورالله قدرتی» ۱۳ آبان ماه در نشست مشترک با قضات استان کرمان اضافه کرد: تلاش می شود که شبکه نخبگانی و پژوهشگر از همکاران اداری و قضایی دادگستری استانها تشکیل گردد تا موانع موجود در بحث اصلاح قوانین برمبنای خرد جمعی و مشاوره رفع گردد.
وی به پیگیری های انجام شده بمنظور ایجاد ساختارهای معاونت حقوقی در دادگستری استانها نیز اشاره و بیان کرد: امید است که بتوان با ایجاد ساز و کار مناسب زمینه همکاری مناسب در استانها را فراهم نمود.
قدرتی در ادامه افزایش ورودی پرونده ها به مراجع قضایی را از مشکلات عمده قوه قضاییه برشمرد و اشاره کرد: باید تلاش شود که ورودی پرونده ها به مراجع قضایی کم شود.
معاون قوه قضائیه در ادامه با بیان این مطلب که سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی چهره ای جهانی است، اشاره کرد: این شهید گرانقدر تنها مربوط به ایران و تشیع نیست و متعلق به جهان بشریت است برای اینکه با بصیرت، فهم، رشادت و اخلاص خود در مقابل خط کور فتنه جهانی (داعش) ایستاد و توانست آنرا زمین گیر کند و در ادامه استکبار جهانی را مجبور کرد که عقب نشینی کند.
وی اخلاص را از خاصیت های اصلی شهید سلیمانی دانست و اشاره کرد: شهید سلیمانی همیشه در جلسات عمومی در جایی می نشست که کمتر در معرض دوربین ها باشد و کمتر دیده شود و اخلاص سرمایه نیاز همه ما است و باید تلاش نماییم که اخلاص در عمل، اندیشه و رفتار را در وجود خود پرورش دهیم.
قدرتی اظهار داشت: باید تلاش کشود که کارمان برای خدا باشد برای اینکه هیچ کاری بدون انگیزه الهی ارزش ندارد و باید تمامی زندگی مان رنگ خدایی داشته باشد.
وی عنوان کرد: در دستگاه قضایی عزیزانی هستند که شبانه روز برای جلب رضایت خداوند تلاش می کنند برای اینکه این دستگاه، امید و پناه مردم است.
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه با بیان این مطلب که دستگاه قضایی ماموریت های مختلفی دارد که بخش عمده آن بر عهده همکاران قضایی است، اظهار داشت: همه ما به این نظام و خون شهدا بدهکار بوده و باید در این جهت تلاش شود و در آراء و تصمیمات خود به نحوی اقدام نماییم که ارزش هایی مانند مبارزه با ظلم و ستم، در کار خالصانه متجلی شود.
وی تصریح کرد: باید همیشه به نحوی اقدام و رفتار نماییم که فرد در مراجعه به این دستگاه احساس عدالت کند و بر این مبنا قضات هنرمندانی هستند که با تصمیمات آگاهانه و مدبرانه خود امنیت، نظم، آرامش و امید را به جامعه باز می گردانند و زمینه ای را فراهم می کنند که متجاوزان به حریم ها و حرمت ها بدانند که افرادی هستند که در مقابل آنها می ایستند.
قدرتی اظهار داشت: در سالهای اخیر که جهت گیری های قوه قضاییه تغییر کرده، امیدی در جامعه به وجود آمده و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بمنظور تصدی ریاست قوه قضاییه، فردی را انتخاب کردند که از شروع انقلاب در درون این قوه رشد کرده و بسیار دقیق، مدیر و حساس است.
وی اضافه کرد: قضات باید در جهت اجرائی شدن سیاست های اعلامی قوه قضاییه همچون کاهش ورودی، کاهش اوقات رسیدگی، کاهش جمعیت کیفری، صلح و سازش و مبارزه با فساد کوشش های مضاعفی انجام دهند.
معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه با اشاره به این مطلب که قضات باید بر روی پرونده های مربوط به فساد و افرادی که امنیت جامعه را بر هم زده اند، بسیار حساس باشند، اشاره کرد: بناست که از ظرفیت های قضات در استانها در امتداد تدوین لوایح، دستوالعمل ها و بخشنامه ها بصورت برنامه ریزی شده و سازماندهی شده استفاده گردد.
وی در آخر اظهار نمود: از شروع تشکیل معاونت حقوقی قوه قضاییه تا حالا به ۱۲ هزار نظریه مشورتی درج شده در سایت مطرح شده از طرف قضات پاسخ داده شده و به زودی سامانه ای برای پاسخگویی به سوالات حقوقی جهت بهره گیری از ورود سئوالات تکراری ایجاد می شود.
منبع:

1400/08/14
16:45:56
5.0 / 5
141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت