اژه ای در جلسه شورای عالی قوه قضائیه:

خیلی از مفاسد با ارتقا فرهنگ عمومی ریشه کن می شوند

خیلی از مفاسد با ارتقا فرهنگ عمومی ریشه کن می شوند به گزارش علم عدل رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: اگر فرهنگ صحیح عمومی اسلامی داشته باشیم خیلی از مسائل اقتصادی ما هم خود به خود بهتر می شود و خیلی از مشکلات و مفاسد با ارتقا فرهنگ عمومی حل و ریشه کن خواهد شد.


به گزارش علم عدل به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جلسه بامداد امروز دوشنبه (دهم آبان ماه) شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به سالروز شهادت بسیجی شهید حسین فهمیده، گفت: شهید فهمیده با اقدامی ایثارگرانه، مخلصانه و بموقع دل های خیلی از جوانان را به حقیقت و فرهنگ ایثار و شهادت متوجه کرد و نه فقط خودش در تاریخ ماندگار گردید بلکه راه وی در دفاع از اسلام و وطن و ارزش ها برای همه خصوصاً جوانان الگو شد. رییس قوه قضائیه همین طور با اشاره به سالروز «شهادت آیت الله قاضی طباطبایی»، از وی بعنوان انسانی وارسته و خیرخواه که عمر خودرا وقف تبلیغ دین و تعلیم و تربیت کرد و در این راه به فیض شهادت نائل آمد یاد کرد و اظهار داشت: زندگی شهید قاضی طباطبایی و قاتلان و حامیان قاتلان او عبرت آموز است که ببینند این شهید عزیز در چه جایگاهی قرار گرفته و آنها به چه وضعیتی گرفتار شده است. محسنی اژه ای اضافه کرد: منافقین با شعارهای ارزشی وارد میدان شدند اما انحراف و جدایی آنها از راه حق از جایی آغاز شد که در فهم دین از عالمان دین شناس استفاده نکرده و به فهم ناقص خود اکتفا، و قرآن و مکتب ناب دوده را رها کردند. وی افزود: زاویه منافقین از حق در جایی بیشتر شد که بااینکه شعارهای به ظاهر خوبی سرمی دادند اما آرام آرام به مرحله ای از انحراف رسیدند که عالمان دین و افرادی همچون آیت الله بهشتی، آیت الله قدوسی و … را بعنوان سد راه اسلام به شهادت رساندند و خون ۱۷ هزار انسان بی گناه را بر زمین ریختند. اژه ای اشاره کرد: کار مدعیان پشتیبانی از خلق و مردم به جایی رسید که با انحراف از مسیر حق به فقها، مراجع، حضرت امام و دین پشت کردند و در یک مقطع مقابل مردم خودشان با صدام جنایتکار هم همدست شدند و امروز هم با آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به کشور خودشان همراهی می کنند. رییس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به سالروز تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان مسلمان خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ که بعنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شده گفت: در روز ۱۳ آبان برخی از دانشجویان آگاه با الهام گرفتن از ذات انقلاب اسلامی و نوری که حضرت امام از اسلام و قرآن و حضرت صاحب الامر (عج) گرفته بودند، بطور خودجوش انقلاب دوم را رقم زدند. حجت الاسلام محسنی اژه ای اضافه کرد: شیطان بزرگ برای خودش وجاهت و ابهتی دروغین در دنیا درست کرده بود که خیلی ها جرأت نمی کردند به او نزدیک شوند و با آن مقابله کنند و اینطور به خود تلقین کرده بودند که باید دنیا همانطور باشد که ابرقدرت ها می خواهند. وی افزود: دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در چنین شرایطی با یک اقدام انقلابی شاخ این غول نما را شکستند و ابهت دروغینش را با عنایت خدا فرو ریختند و دنیا دید که درون این طبل توخالی چیزی نیست.
رییس قوه قضائیه اظهار داشت: در حادثه طبس نیز جنود پنهان خدا به میدان آمدند و بار دیگر پوزه شیطان بزرگ را به خاک ذلت مالیدند و نشان دادند با تاکید بر ایمان و توکل و اعتماد به خدا می توان در مقابل قدرت های استکباری ایستاد و البته ما نیز باید مراقبت باشیم که خدای ناکرده روحیه استکباری پیدا نکنیم. محسنی اژه ای با اشاره به تقارن روز دانش آموز با سالروز تبعید حضرت امام اظهار داشت: دشمن تلاش می کرد تا نور الهی را که در امام خمینی (ره) تجلی یافته بود خاموش کند و امام را بازداشت، تبعید و محدود کردند اما این نور نه فقط خاموش نشد بلکه در تقارنی معنادار و در همان روز ابهت دروغین استکبار فروریخت. رییس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری ۱۴ آبان بعنوان «روز فرهنگ عمومی» گفت: اصل انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود و زیرساخت قدرت، اقتدار و استقلال هم مسائل فرهنگی است. اژه ای اضافه کرد: خیلی از بزرگان مسئله فرهنگ را همچون مؤلفه ها و الزامات قدرتِ نظام و ملت می دانند ولی می توان گفت فرهنگ زیرساخت همه مؤلفه ها همچون اقتصاد، امنیت و علم و تکنولوژی است. وی اشاره کرد: اگر فرهنگ صحیح عمومی اسلامی داشته باشیم خیلی از مسائل اقتصادی ما هم خود به خود بهتر می شود و خیلی از مشکلات و مفاسد با ارتقا فرهنگ عمومی حل و ریشه کن خواهد شد. محسنی اژه ای با اعلان اینکه اگر فرهنگ اسلامی و دینی ما ارتقا یابد علم و معرفت ما هم افزون می شود و امنیت بهبود می یابد، اشاره کرد: تعالی فرهنگ عمومی تنها با الزامات قانونی و مقررات حکومتی به وجود نمی آید و نیازمند فرهنگ سازی و همیاری رسانه ها و صاحبان قلم و خطابه است. رییس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سفر کاری ۱۸ ساعته خود و همکارانش به استان خوزستان در هفته گذشته و بررسی میدانی مشکلات این استان گفت: استان خوزستان دارای مواهب غنی الهی است اما به خاطر برخی ضعف ها مردم گرفتار مشکلاتی شدند که حقیقتاً مستحق آن نیستند و دشمن هم به دنبال سوءاستفاده از این ضعف هاست. اژه ای تاکید کرد: مسائل استان خوزستان باید بطور ویژه دیده شود و با اقدامات متعارف و مرسوم نمی توان مشکلات آب، مسائل زیست محیطی و فرهنگی و اقتصادی مردم این منطقه را حل کرد و تلاش ما این است با یک نسخه خاص بطور فوق العاده به این مسائل دقت نماییم.


منبع:

1400/08/12
23:21:50
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت