حاج محمدی:

معاندین می خواهند خدمات زندانبانی اسلامی را زیر سوال ببرند

معاندین می خواهند خدمات زندانبانی اسلامی را زیر سوال ببرند به گزارش علم عدل رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: حقوق بشر بهانه معاندین است که می خواهند خدمات زندانبانی اسلامی را زیرسوال ببرند.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، محمدمهدی حاج محمدی رییس سازمان زندان ها در نشست تخصصی مدیران روابط عمومی ادارات کل زندان های سراسر کشور با اشاره به اهمیت اقدامات حمایتی اظهار داشت: ما در مدیریت زندان ها در دو جبهه باید جدی تر وارد میدان شویم از طرفی به دنبال اجرای رسالت های حمایتی و تربیتی در قبال زندانیان و پشتیبانی از خانواده های شان هستیم. از طرف دیگر نیز در این راه با هجمه رسانه های معاند مواجه ایم که باید برای آن برنامه داشت. وی ادامه داد: این به اصطلاح رسانه ها به شکل مداوم در تلاشند به بهانه های مختلف مثل گرانی ها، کمبودها و غیره باورهای مردم را سست کنند. قسمتی از این هدف نیز روی مجموعه زندان ها و توسل به حقوق بشر متمرکز شده تا خدمات نظام زندانبانی را مخدوش کنند بلکه بواسطه آن به باورها و اعتقادات مردم ضربه بزنند. با کوشش و تعهد به جایگاه‎مان اعتبار مضاعف بدهیم رییس سازمان زندان ها در این جلسه بر تبیین و معرفی چهره واقعی زندان و زندانبانی اسلامی اصرار کرد و اظهار داشت: اعتبار و جایگاه ما در امر زندانبانی مثل دیگر مناصب، به کیفیت کار متصدیان امور است پس تلاش نماییم در زمره افرادی باشیم که با کوشش و تعهد به این جایگاه اعتبار مضاعف بدهیم. حاج محمدی با اشاره حواشی پیرامون زندان اعلام کرد؛ باید خیلی تلاش نماییم تا ضربه ای که این حوادث و حواشی آن به زندانبانی و خدمات نیروهای ما و کلیت نظام وارد آورده است، جبران شود.
وی افزود: قسمتی از هدف دشمن و معاندین در رصد فعالیت زندان ها، موضوع حقوق بشر است که فقط بنا دارند با سیاه نمایی و دروغ سازی، خدمات نظام زندانبانی را زیرسوال برده تا از این رهگذر به باورها و اعتقادات مردم لطمه وارد کنند. اهمیت زندان و زندانبانی و اهداف اصلاحی را دریابید وی اشاره کرد: مدیران سازمان زندان ها در سفرهای استانی و دیدار با مسئولان هر استان اهتمام کرده اند اهمیت زندان و امور تربیتی مددجویان را برای آنان تبیین و گوشزد کنند.
وی به لزوم مشارکت دستگاهها در کمک به امور حمایتی زندان اشاره نمود و اظهار داشت: لازم است همه از اقشار مختلف گرفته تا نهادهایی که دغدغه دارند، به سهم خود پای کار بیایند و اهمیت نگهداری، اصلاح و تربیت زندانیان و پشتیبانی از خانواده آنان را باور کنند. سبک و مجاهدت شهید آوینی را الگوی خودتان قرار دهید عضو شورای عالی قوه قضائیه با تصریح نقش زندان در تامین امنیت جامعه، تصریح کرد: باید همیشه اهمیت زندان را به جامعه اعلام داشت تا ضمن اقناع عموم و ارائه خدمات اجرائی سازمان زندان ها برای زندانی و خانواده های شان، اعتمادافزایی اجتماعی، تسری و تداوم یابد.
حاج محمدی سفارش کرد: من از رابطان عمومی و همه پرسنل سازمان می خواهم که در اطلاع رسانی صحیح، سبک، شیوه و مجاهدت شهید آوینی را الگو قرار دهند. شما هم نه فقط فرهنگسازی کنید بلکه هدایت افکار را توأم با راستگویی و تعهد، در جهت ارتقا عملکرد زندانبانی و آگاه سازی جامعه از این همه تلاش به دست گیرید. خدمات زندانبانی را بعنوان سرمایه اجتماعی جای دهید رئیس با توضیح اولویت های اطلاع رسانی سازمان زندان ها، ضمن تقدیر از فعالیت ها و تصریح سختی و مشقت کار زندانبانی بیان کرد: وظیفه تان را خالصانه و هنرمندانه انجام دهید تا در کنار صیانت از خدمات سازمان زندان ها، درنهایت احترام و پذیرش اجتماعی حاصل شود. وی ثبت و ضبط خدمات و اقدامات خاص خصوصاً در مورد زندانیانی که در اثر ناهنجاری ها سر از زندان درآورده اند را لازم دانست و اظهار داشت: جامعه باید بداند همه زندانیان شرور و خطرناک نیستند و گاه ناخواسته مرتکب جرم شده اند؛ پس در امر اطلاع رسانی و مواجه با زندانیان، درست ایفای نقش نماییم. وی اعلام داشت: تصور عامه از این که در زندان کسانی نگهداری می شوند که مستحق خشم و نامهربانی اند را اصلاح کنید و خدمات زندان را بعنوان سرمایه اجتماعی نشان دهید. همین طور از رخدادهای تلخ درس عبرت گرفته و با پرهیز از خطا و اشتباهاتی حتی کوچک، همچنان با حسن نیت وظیفه کاری مان را پی بگیریم. با تولید محتوای درست حال مردم را خوب کنید حاج محمدی خطاب به رابطان عمومی زندان ها اشاره کرد: کار روابط عمومی فرهنگ سازی برای جامعه است اینطور نیز با مستندسازی و انعکاس اولویت های راهبردی سازمان و توجه به ظرفیت ها، سراغ توانمندسازی منابع انسانی و فعلیت اهداف اصلاحی و تربیتی در امور زندان بروید و با تولید محتوای درست حال مردم را خوب کنید. رییس سازمان زندان ها در آخر از عموم مردم، اندیشمندان و خیرین در کمک به ارتقای اهداف اصلاحی و تربیتی و برنامه های تحولی در امر زندانبانی و پشتیبانی از مددجویان و خانواده آنان دعوت به همکاری کرد.


منبع:

1400/08/06
12:31:14
5.0 / 5
222
تگهای خبر: اسلامی , ثبت , جرم , حوادث
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت