حاج محمدی در بازدید ۸ ساعته از اردوگاه چنارانمطرح كرد

دعوت از نخبگان علوم تربیتی برای تولید دانش اصلاح و تربیت مجرمین

دعوت از نخبگان علوم تربیتی برای تولید دانش اصلاح و تربیت مجرمین رئیس سازمان زندان ها در دومین روز سفر به استان خراسان رضوی با حضور در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی با زندانیان، زندانبانان و مدیران این مرکز دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش علم عدل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور محمدمهدی حاج محمدی در دومین روز سفر به خراسان رضوی از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران بازدید کرد.
وی ضمن اشاره به اهمیت توسعه اشتغال زندانیان اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت و زیرساخت لازم، این اردوگاه باید زودتر از دیگر نقاط کشور به هدف گذاری ۸۰ درصدی اشتغال در سالجاری برسد.
رییس سازمان زندان ها در ادامه اضافه کرد: در کنار اشتغال زندانیان سلامت روان آنان بسیار مهم می باشد و اگر در زندان زندانی به مواد مخدر دسترسی پیدا کند، همه تلاشها بیهوده و در واقع آب در هاون کوبیدن است.
حاج محمدی عنوان کرد: فرد زندانی به مثابه بیماریست که در بیمارستان بستریسانتشارت و همانگونه که او تا وقتی که مداوا و درمان نشود مرخص نمی گردد، در زندان هم این گونه هست و آزادی پیش از اصلاح و درمان ظلم به زندانی و جامعه است.
رئیس سازمان زندان ها در ادامه این بازدید با حضور در مرکز اشتغال شماره ۱ و ۲ اردوگاه با برخی از زندانیان در مورد مسائل شغلی، حقوق و دستمزد و نحوه عرضه خدمات گفتگو کرد و خطاب به مدیر اردوگاه اظهار داشت: بیگاری از زندانی و عدم پرداخت دستمزد قابل قبول و منطقی کارتان را بی برکت می کند و تلاش شما بر اصلاح و تربیت را بی نتیجه خواهد بود.
حاج محمدی خطاب به زندانیان شاغل در مرکز حرفه آموزی اظهار داشت: در این دوران تحمل حبس و محکومیت فرصت را مغتنم شمرده و اراده کنید یک زندگی دیگر داشته باشید. هر آنچه که بیرون از زندان به آن فکر نکردید چه خوب است حالا و امشب برای یک تصمیم و ارده جدی بر جبران مسیر خطاکاری، از امام رضا (ع) مدد بگیرید.
رییس سازمان زندان ها سپس با حضور در مرکز مشاوره و روان درمانی اردوگاه عنوان کرد: در حوزه روانشناسی بر روی چند اصل باید تمرکز و مدلسازی کرد.
وی خاطرنشان کرد: نخستین حوزه این که از حضور و مشارکت همه گروههای جهادی و مردمی همچون طلاب، روانشناسان، روانپزشکان و نخبگان حوزه اصلاح و تربیت استقبال می نماییم. حوزه ی دیگر این که ما باید با کمک نخبگان مربوطه دانش اصلاح و تربیت زندانیان را تولید کنیم
حاج محمدی در ادامه با حضور در اندرزگاه قرآنی با زندانیان به صورت چهره به چهره گفتگو و شام را در سر سفره آنان صرف کرد.
رئیس سازمان زندان ها تصریح کرد: زندانیانی که در داخل اندرزگاه ها متنبه و برای دیگران الگو شده اند باید با توسل به ظرفیت کمیسیون عفو از ارفاقات قانونی بهره مند شوند؛ نگاه به میزان حبس و نوع جرمشان نکنید؛ این کار زندانیان را به شرکت در فرایند اصلاح و تربیت در زندان امیدوار می کند.
وی در انتها بر مسئله بعد مسافت اردوگاه برای خانواده زندانیان اشاره و خواهان پیگیری های لازم جهت ایجاد سرویس دهی ناوگان اتوبوسرانی شهری و همینطور فراهم کردن زیرساخت لازم برای برقراری خدمات الکترونیک همچون ارتباط تصویری و ارج نهادن به دشواری خدمت همکاران در این مرکز شد.
این بازدید ۸ ساعت به طول انجامید.

منبع:

1400/07/16
14:07:29
5.0 / 5
291
تگهای خبر: آزادی , پزشك , جرم , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت