آغاز رسیدگی به پرونده متهمان واکسن تقلبی کرونا در استان البرز با 110 شاکی

آغاز رسیدگی به پرونده متهمان واکسن تقلبی کرونا در استان البرز با 110 شاکی اولین جلسه رسیدگی به اتهامات چهار متهم پرونده واکسن های تقلبی کرونا به ریاست قاضی حسین اعظمی چهاربرج در دادگاه کیفری یک استان البرز برگزار گردید.به گزارش علم عدل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات چهار متهم پرونده واکسن های تقلبی کرونا به ریاست قاضی حسین اعظمی چهاربرج در دادگاه کیفری یک استان البرز برگزار شد.

«ساسان علی رمجی» نماینده دادستانی کرج با قرائت کیفرخواست متهمان این پرونده یعنی مهرداد بهاری، بهزاد میرزایی، شهاب آیرملو، مهدی حاتم آبادی فراهانی خواهان اشد مجازات برای آنها شد.

وی با قرائت کیفرخواست، افترا مهرداد بهاری را مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای، توزیع واکسن تلقبی کرونا و خیانت در امانت عنوان کرد؛ نماینده دادستان همینطور اتهامات سایر متهمان را به ترتیب برای بهزاد میرزایی، مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و جعل مهر مرکز شهید بهشتی و استفاده از آن؛ شهاب آیرملو، مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای، توزیع واکسن تقلبی کرونا و تاسیس موسسه و مرکز تزریقات برای تزریق واکسن کرونا؛ مهدی حاتم آبادی فراهانی، معاونت در کلاهبرداری شبکه ای و توزیع واکسن تقلبی کرونا برشمرد.

«علی رمجی» اظهار داشت: مهرداد بهاری متهم ردیف اول که کارمند بخش خدمات بیمارستان کوثر بوده و دسترسی به پوکه های ویال واکسن کرونا را داشته است؛ با عنایت به نبود نظارت کافی حراست بیمارستان برای اجرای عملیات امحای ویال ها، مبادرت به خارج کردن ویال ها نموده و پس از تهیه دستگاه پلمب، آب مقطر و داروی «متوکاربامول» مبادرت به تهیه واکسن تقلبی و فروش آنها به بهزاد میرزایی می کند.
وی ادامه داد: متهم میرزایی ویال های واکسن تقلبی کرونا را که هر ویال شامل ۱۰ دوز واکسن بوده را به مبلغ سیزده میلیون تومان از متهم ردیف اول خریداری نموده و با مبالغی بالاتر از چهل و پنج میلیون تومان می فروخته است؛ حجم مبادلات نشان داده است وی بیشتر از ۱۸ میلیارد کسب کرده و مبلغ ۵ میلیارد و چهارصد میلیون تومان به حساب متهم ردیف اول واریز کرده است.


نماینده دادستان عمومی و انقلاب کرج در مورد اتهامات «شهاب آیرملو» که پزشک عمومی بوده است افزود: وی هم با وجود مسئولیت پزشکی، ۸۰۰ دوز واکسن تقلبی کرونا را به مبلغ ۴ میلیون و پانصد هزار تومان خریداری و به مبلغ ۵ میلیون و پانصد هزار تومان تا ۶ میلیون تومان فروخته است و بیشتر از 800 میلیون تومان درآمد نامشروع داشته است.

وی در مورد افترا دیگر متهم این پرونده هم اظهار داشت: «حاتم آبادی فراهانی» در ازای تزریق هر دوز واکسن تقلبی کرونا مبالغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان دریافت می کرده و همینطور حساب بانکی خویش را در اختیار بهزاد میرزایی قرار داده بود.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب کرج از وجود ۱۱۰ شاکی در این پرونده اطلاع داد و با عنایت به خدشه وارد شدن به اعتماد عمومی به وزارت بهداشت خواهان اشد مجازات و تعیین مجازات تکمیلی شد.

در این نشست برخی از شاکیان پرونده با بیان علل و نحوه خرید واکسن از متهمان از اعتماد به نظام پزشکی یکی از متهمان و کارت واکسیناسیون گفته و خواهان احقاق حقوق خود شدند.

یکی از متهمان ضمن اشاره به واکسیناسیون خود و خانواده وی توسط این گروه اظهار داشت: محل واکسیناسیون محافظت شده و با حضور نیروی نگهبانی بوده و ظواهر همه چیز را درست نشان می داد.

حسین اعظمی چهار برج مستشار دادگاه کیفری یک استان البرز هم درباره روند رسیدگی به این پرونده با گردش بیشتر از ۲۸ میلیارد تومانی بیان نمود: بر مبنای آنچه که در کیفرخواست ذکر شده است در اوج شیوع کرونا برخی از ویال های واکسن کرونا از یکی از بیمارستان های کرج خارج شده بود و با یک داروی دیگری پر شده و به برخی از هم وطنان تزریق کرده بودند که بعد از کشف مبحث و دستگیری متهمان، پرونده در دادسرا با عنوان کلاهبرداری شبکه ای منجر به صدور کیفر خواست شد که اولین نشست آن برگزار شد.

وی ادامه داد: در این نشست تمام دفاعیات متهمان شنیده شد و ادله اعلامی دادسرای کرج مورد بررسی قرار گرفت. در صورتیکه احتیاج به تحقیقات و بررسی تکمیلی نباشد بعد از شور، تصمیم گیری نهایی در این مورد در مهلت قانونی اتخاذ خواهد شد.

منبع:

1400/07/12
22:15:49
5.0 / 5
308
تگهای خبر: اتهام , پرونده , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت