شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد

شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد به گزارش علم عدل هرمزگان رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: شناورهای صید ترال به نفع دولت ضبط خواهند شد.علی صالحی ظهر امروز (ششم مهرماه) با اشاره به اینکه صید ترال سبب تخریب محیط زیست دریا می شود که باید با آن به شدت برخورد کرد، اظهار داشت: دریا موهبتی الهی است که امروز در اختیار ما قرار دارد و باید از آن بعنوان امانتی برای آیندگان مراقبت نماییم و این امر مستلزم قاطعیت در حفاظت از زیستگاه های آبزیان و برخورد جدی با متخلفین است.

وی همینطور خاطرنشان کرد: برای مقابله با صید ترال به همه روسای دادگستری و دادستان های استان دستور داده شده است تا بر مبنای قانون، شناورها و کلیه تجهیزاتی که در این خصوص مورد استفاده قرار می گیرد به نفع دولت ضبط شود.

صالحی ضمن اشاره به صدمه های قاچاق اضافه کرد: قاچاق دام مولد در قشم خسارت جبران ناپذیری است که پیشگیری از آن به همکاری همدلانه همه مسئولان نیازمند است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه های این امر شناسایی و دستگیر شوند.

وی اضافه کرد: با عنایت به این که قاچاق با انگیزه مالی انجام می شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه هایشان از بین برود.

صالحی در ادامه ضمن اشاره به ظرفیت محدود زمین و اراضی ساحلی در جزیره قشم بیان نمود: باید در واگذاری ساحل و زمین به سرمایه گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان ضمن اشاره به این که گردشگری قشم با وجود ظرفیت ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد، اضافه کرد: باید شرایط بگونه ای فراهم شود که مردم با آسودگی خاطر به این جزیره مسافرت کنند.

به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا،، دقت در واگذاری اراضی دولتی، نظارت بر اجرای طرح هایی که به واسطه آنها زمینهای دولتی به اشخاص واگذار شده است و حفاظت از سواحل دریا در مقابل دست اندازی زمین خواران از دیگر مواردی بود که رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به رئیس جدید دادگستری قشم مأموریت داد، رسیدگی به آنها را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهد.


منبع:

1400/07/07
23:02:04
5.0 / 5
207
تگهای خبر: دادستان , دادگستری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت