رئیس دیوان عالی كشور در جمع خبرنگاران:

ایران می تواند از ظرفیت های سازمان همکاری شانگهای برای احقاق حقوق خود استفاده نماید

ایران می تواند از ظرفیت های سازمان همکاری شانگهای برای احقاق حقوق خود استفاده نماید به گزارش علم عدل رییس دیوان عالی کشور با اعلان اینکه اساسا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای زمینه های خوبی را برای همکاری در حوزه های مختلف ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: امید است جمهوری اسلامی ایران بتواند از ظرفیت های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود استفاده نماید.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم، رییس دیوان عالی کشور در حاشیه حضور در شانزدهمین اجلاس روسای دادگاه های عالی دولت های عضو سازمان همکاری شانگهای اظهار نمود: فلسفه و رسالت تشکیل سازمان همکاری شانگهای درباب مسائل تجاری، اقتصادی، امنیتی و... است.
رییس دیوان عالی کشور اشاره کرد: در این راستا، اجلاس روسای دیوان عالی کشور نیز هر ساله تشکیل می شود و دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران در سال قبل نیز در این اجلاس شرکت داشت و امسال نیز دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران با یک امتیاز ویژه شرکت دارد و آن امتیاز این است که جمهوری اسلامی ایران بعنوان عضو دائم سازمان همکاری شانگهای پذیرفته شده است.
وی اشاره کرد: اساسا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در این سازمان زمینه های خوبی را برای همکاری در حوزه های مختلف ایجاد خواهدنمود و جمهوری اسلامی ایران می تواند در این سازمان نقش آفرینی کند و امید است که بتواند از ظرفیت های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود اقدام نماید.

منبع:

1400/07/03
21:56:52
5.0 / 5
883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت