طی نامه ای به رییس قوه قضاییه صورت گرفت؛

درخواست رئیس دانشگاه تهران برای آزادی دانشجوی این دانشگاه در آستانه شروع سال تحصیلی

درخواست رئیس دانشگاه تهران برای آزادی دانشجوی این دانشگاه در آستانه شروع سال تحصیلی به گزارش علم عدل رئیس دانشگاه تهران از ارسال نامه ای به رئیس قوه قضاییه، خواهان آزادی کسری نوری دانشجوی زندانی این دانشگاه همزمان با شروع سال تحصیلی جدید شد.


دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: با عنایت به این که کسری نوری دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق بشر دانشگاه تهران نیمی از دوره حبس خویش را گذرانده و ظاهرا قانون این اجازه را داده که آزاد شود؛ ما در دانشگاه تهران تقاضای خانواده این دانشجو در خصوص درخواست آزادی او را در دستور کار قرار دادیم.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: بدین سان خواسته خانواده کسری نوری برای آزادی او را در چارچوب نامه ای به رئیس قوه قضاییه منعکس کردیم و منتظر پاسخ این قوه هستیم. با عنایت به این که در آستانه شروع سال تحصیلی دانشگاه ها هستیم امیدواریم با درخواست آزادی این دانشجو موافقت شود.
رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: خوشبختانه قوه قضاییه تابحال دانشجویانی که مشکل و پرونده داشتند را به شکلی حل نموده است و ما اطلاع نداریم به جز کسری نوری دانشجویی از دانشگاه تهران در زندان باشد.
به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، محرومیت از تحصیل کسری نوری توسط دانشگاه تهران یکی از مباحثی بود تیر ماه جاری از جانب شبکه های مجازی عنوان شد و در همان زمان دکتر زارع چاهوکی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در گفت و گو با ایسنا ضمن تکذیب این موضوع، توضیح داد: این دانشجو به هیچ عنوان به علت زندانی بودن از دانشگاه اخراج نشده است. بلکه برای ثبت نام ترم بعدی خود اقدامی نکرده بنابراین از ادامه تحصیل محروم شده است.
وی افزود: اگر این دانشجو تابحال ۱۰ واحد آموزشی را گذرانده و مدارکی در خصوص دلیل عدم رجوع برای ثبت نام همچون زندانی بودن را به معاونت آموزشی دانشگاه تحویل دهد ثبت نام این دانشجو قابل انجام است.
به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، در تاریخ ۱۳ تیر جاری کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران جلسه ای تشکیل داد که مبحث آن بررسی بازگشت به تحصیل کسری نوری بوده است. این بررسی به پیشنهاد و درخواست مادر کسری نوری که خواستار بازگشت وی به ادامه تحصیل بوده، صورت گرفته است، چونکه محکومیت قضایی وی از اسفند سال ۱۳۹۶ تابحال ادامه داشته است.
کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران همینطور تصمیم به ابطال حکم محرومیت از تحصیل کسری نوری گرفت و حکمی که تاریخ ۹۹/۹/۱ از راه دانشگاه اعمال شده بود، لغو و اجازه ادامه تحصیل به وی داده شد. بر این اساس زمانی که دوره محکومیت قضایی به پایان برسد، امکان ادامه تحصیل برای او وجود دارد.1400/06/29
13:50:54
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آزادی , پرونده , ثبت , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت