کلاهبرداری یک مرکز مدعی برخورداری از تخصص در طب اسلامی

کلاهبرداری یک مرکز مدعی برخورداری از تخصص در طب اسلامی مرکزی که خودرا «فرهنگسرای تسنیم» نامیده بود با ادعای برخورداری از تخصص در طب اسلامی ضمن معرفی دست اندرکاران خود به سمت علمی مجعول «دکتر» به فروش دارو بصورت بدون مجوز و کلاهبرداری از شهروندان نیز می پرداخت.به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضائیه، در ایام گذشته در پی گزارش های واصله در خصوص کارهای غیرقانونی در موسسه ای تحت عنوان فرهنگسرای تسنیم واقع در شهرستان فردیس، دستورات قضایی در خصوص انجام تحقیقات توسط ضابطین صادر شد.

در پی تحقیقات برای کشف ابعاد اقدامات مجرمانه متهمان در این موسسه، روشن شد مرکزی که خودرا «فرهنگسرای تسنیم» نامیده بود؛ با ادعای برخورداری از تخصص در طب اسلامی ضمن معرفی دست اندرکاران آن مرکز به سمت علمی مجعول «دکتر» به فروش دارو بصورت بدون مجوز و کلاهبرداری از شهروندان نیز می پرداختند.

از نکات قابل توجه آنست که اساسا امکان وجود فرهنگسرای خصوصی وجود ندارد، اما موسسه موسوم به تسنیم خودرا فرهنگسرا نامیده بود و با انجام تبلیغات گسترده زمینه ی لازم برای فریب شهروندان را فراهم نموده بود.

مرکز مذکور با تبلیغات در سطح شهر فردیس، خودرا بعنوان مرکزی درمانی-مذهبی برمبنای آموزه های طب اسلامی و سنتی در سطح جلوه داده و در صورتیکه دست اندرکاران مرکز موسوم به تسنیم از تحصیلات خاصی برخوردار نبودند با ارائه ی مدارک جعلی خودرا دکتر معرفی می کردند و بدین سان توانسته بودند تعداد زیادی از شهروندان از شهرستان فردیس و سایر شهرهای مجاور را فریب دهند.

از جمله مسائل تامل برانگیز گستردگی اقدامات مدیران این مرکز قبل از برخورد قضایی بود به نحوی که موفق شده بودند تعدادی از نهادها و مسئولین میانی شهرستان فردیس را هم فریب دهند و مردم زیادی را نیز از این طریق طعمه اهداف شوم خویش سازند.

متهمان خودرا افرادی موجه و متخصص در اسلام جلوه داده و بدون گذراندن تحصیلات آکادمیک خودرا دکتر نیز معرفی کرده اند. این در حالیست که هیچ تخصصی اطلاعات در حوزه پزشکی یا معارف اسلامی نداشته اند.

از دیگر اقدامات مدیران موسسه تسنیم می توان به فروش داروها و مواد بهداشتی به شهروندان و گرفتن مبالغ قابل توجه از ایشان نام برد. این در حالیست که این داروها نه فقط ارزش و منفعتی برای سلامتی ندارند بلکه مطابق با بیان شبکه بهداشت و درمان، اساساً قابلیت مصرف انسانی نیز ندارد.

ارائه ی مدارک فاقد اعتبار در خصوص گذراندن دوره های آموزش پزشکی در قبال دریافت وجوه قابل توجه همچون دیگر اقدامات گردانندگان این مؤسسه است. این در حالیست که مدیران موسسه تسنیم هیچ صلاحیتی در آموزش دوره های پزشکی نداشتند و مدارک صادره نیز فاقد هرگونه ارزش قانونی می باشد.

با توجه به این که متهمان به ارتکاب تعداد زیادی کلاهبرداری به نحو گرفتن وجوه از مردم در قبال کارهای پزشکی بدون مجوز و همین طور ارائه مدارک دوره های آموزشی فاقد ارزش اقرار صریح کرده اند، اما شناسایی تمام شکات میسر نیست مطابق دستور دادستانی عمومی و انقلاب شهرستان فردیس بنا به تجویز بند ب ماده ۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری تصویر متهمان در رسانه ها منتشر می شود تا شکات بتوانند ایشان را شناسایی کنند.

شکات می توانند در صورت شناسایی متهمان، جهت طرح شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس (شعبه دوم بازپرسی) مراجعه نمایند.


1400/06/14
08:28:40
5.0 / 5
230
تگهای خبر: اسلامی , پزشك , جرم , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت