رئیس قوه قضاییه:

برای مبارزه با بسترهای فسادزا، دستگاههای اجرایی را یاری خواهیم کرد

برای مبارزه با بسترهای فسادزا، دستگاههای اجرایی را یاری خواهیم کرد علم عدل: رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: بسترهای فسادزا در ساختار اجرایی کشور برای ما روشن است و به دولت اعلام نموده ایم و در مبارزه با این بسترها از درون دولت، دستگاههای اجرایی را یاری خواهیم کرد.به گزارش علم عدل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بامداد امروز با حضور در دفتر رئیس قوه قضاییه با حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ملاقات و گفتگو کرد.

رئیس دستگاه قضا در ابتدای این دیدار با تبریک شروع به کار دولت سیزدهم برای مجموعه دولت مردمی در تحقق شعارها و برنامه هایش و خدمت به مردم آرزوی توفیق و سربلندی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ضمن اشاره به گستردگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وظیفه خطیر آن در تأمین سطح رضایتمندی مردم از دولت، به وزیر جوان دولت سیزدهم که در جلسه دفاع از برنامه هایش در مجلس وزارت کار و رفاه را وزارت خانه مردم معرفی نمود، سفارش کرد: شفاف سازی در مجموعه های اقتصادی تحت امر خویش را سرلوحه کار قرار دهید.

بهره گیری از اقتصاد مقاومتی، اجرای برنامه های جهادی و مبارزه با هرگونه تخلف در مجموعه های پایین دستی وزارت کار و رفاه اجتماعی، از دیگر سفارش های رئیس دستگاه قضا به عبدالملکی بود.

محسنی اژه ای در این حوزه اظهار داشت: انتظار می رود با عنایت به شعار دولت در زمینه مبارزه با فساد وزارت خانه متبوع شما از هرگونه تخلف در شرکتهای زیرمجموعه وزارت کار جلوگیری کنید و با پیشگیری از بروز فساد در این مجموعه های اقتصادی از تشکیل پرونده هایی که کار رسیدگی به آنها انرژی و زمان زیادی از دستگاه قضایی می برد و به خاطر حجم تخلفات صورت گرفته در آن معمولا با اطاله همراه هستند، به دستگاه قضایی کمک کنید. ما هم در معرفی گلوگاه های فساد زا در این مقوله در کنار شما هستیم و خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: بسترهای فسادزا در ساختار اجرایی کشور برای ما روشن است و به دولت اعلام نموده ایم و در مبارزه با این بسترها از درون دولت، دستگاههای اجرایی را یاری خواهیم کرد.

رئیس عدلیه همینطور تاکید کرد: امید است در حوزه فقر و صدمه های اجتماعی هم با برنامه ریزی و نگاه ویژه حوزه رفاهی را متحول کنید.

حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم نیز با تبیین برنامه های در دستور کار این وزارت خانه برای تغییر وضعیت موجود به نفع مردم، اقدام اخیر دستگاه قضایی در بازگرداندن کارخانه ها و واحدهای تولیدی به بیت المال و پشتیبانی از کارگران اشاره نمود و اظهار داشت: انتخاب شما از بدنه دستگاه قضایی و ادامه دوران تحول که با تعالی هم همراه شده است، در کنار اقدام اخیر دستگاه قضایی در بازگرداندن برخی کارخانه ها و واحدهای تولیدی که مورد بررسی دقیق قضایی قرار گرفته و سرانجام با رأی به جا و مناسب به بیت المال بازگشته اند، امید را در میان کارگران به همراه آورده است.

وزیر کار همینطور اظهار داشت: وزارت کار وزارت خانه حساس و مهمی است که نقش زیادی در افزایش رفاه اجتماعی و رضایتمندی مردم دارد و جای کار زیادی دارد و ما با عنایت به اهمیت این وزارت خانه، از همان روز اول با قدرت کار را شروع کردیم تا بتوانیم بر مبنای وعده هایی که به مردم دادیم همه برنامه های تحولی برای تغییر در وضعیت موجود را در موعد خود اجرایی نماییم.

وزیر کار ضمن اشاره به روند رسیدگی دستگاه قضایی به مشکلات واحدهای تولیدی از رئیس قوه قضاییه خواست این روند ادامه دار باشد تا جامعه با امید بیشتری روند اصلاح های اقتصادی در سیستم اداره کشور را مشاهده کند.

عبدالملکی با عرضه برنامه خود در زمینه مبارزه با فساد اظهار داشت: عزم مبارزه با فساد در مجموعه های زیر نظر وزارت خانه و تمام مجموعه های دولت سیزدهم شکل گرفته و در این راه از قوه قضاییه جهت کمک به این روحیه فساد ستیزی استمداد کمک داریم.
1400/06/13
23:11:30
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت