در بازدید از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی مطرح شد؛

بازدید معاون اول قوه قضائیه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی

بازدید معاون اول قوه قضائیه از مجتمع رسیدگی به جرایم اقتصادی به گزارش علم عدل معاون اول قوه قضائیه طی بازدید از مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی بر ضرورت تسریع در رسیدگی های قضایی جهت احقاق حقوق شهروندان تاکید نمود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر؛ به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین مصدق معاون اول قوه قضائیه بامداد امروز سوم شهریور ماه از مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی بازدید نمود.
وی ضمن حضور در بخش های مختلف این مجتمع قضائی، به بررسی پرونده ها پرداخت.
معاون اول قوه قضائیه در ابتدای این بازدید، در شعب تجدید نظر حضور یافت و بعضی از پرونده ها را مورد ارزیابی شد و بر ضرورت تسریع در رسیدگی های قضائی جهت احقاق حقوق شهروندان تاکید نمود.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق در ادامه ضمن حضور در شعب کیفری دو، به بررسی پرونده های معوق و مسن پرداخت.
معاون اول قوه قضائیه همینطور با حضور در شعب بازپرسی، فرایند صدور کیفرخواست در این شعب را مورد ارزیابی قرار داد.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق در جریان حضور در «مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی» با بعضی از مراجعان دیدار نمود و ضمن استماع درخواست ها و مشکلات آنها، دستورات لازم را جهت پیگیری صادر کرد.
معاون اول قوه قضائیه بعد از بازدید از بخش های مختلف «مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی» در جلسه ای با حضور مدیران قضائی دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب تهران حضور یافت و مهم ترین چالش های این مجتمع را مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق در حاشیه حضور سه ساعته در مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مسائل بسیار مهمی که قوه قضائیه با آن رو به رو است و ریاست قوه قضائیه هم بر آن تاکید دارند، رسیدگی دقیق و سریع به پرونده های در ارتباط با مسائل اقتصادی می باشد.
معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: برای این منظور، مجتمع ویژه ای که امروز در این مجتمع حضور داریم، تحت عنوان مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی تشکیل شد.
وی اظهار نمود: این مجتمع برای خود مقررات و دستورالعملی دارد که مصوب ریاست قوه قضائیه است و در این دستورالعمل پیشبینی شده که امورات در ارتباط با این مجتمع و سیاست گذاری های این مجتمع زیرنظر یک شورایی صورت گیرد که رئیس آن شورا معاون اول قوه قضائیه است.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق تصریح کرد: بازدید امروز ما از این مجتمع در اجرای دستورالعمل مذکور بود تا وضعیت این مجتمع را از لحاظ رسیدگی به این پرونده ها ارزیابی نماییم.
معاون اول قوه قضائیه ضمن اشاره به تاکید ریاست قوه قضائیه نسبت به بازدید میدانی مسؤلان قضائی از مراجع قضائی، اظهار داشت: در جریان این بازدید، پرونده ها را مورد بررسی قرار دادیم و ضمن صحبت با قضات، صدمه ها را مورد توجه قرار دادیم.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق ضمن اشاره به مشکلات این مجتمع که در جریان بازدید احصاء شد، اظهار داشت: زمانی که قاضی می گوید تنها با یک کارمند پرونده ای را رسیدگی می کند، باید حق بدهیم که رسیدگی طول بکشد.
حجت الاسلام والمسلمین مصدق ضمن اشاره به دستور اخیر رئیس قوه قضائیه به دادستان کل کشور به منظور پیگیری مبحث زندان اوین اظهار داشت: در جلسه ای که پس از ظهر روز گذشته با ریاست قوه قضائیه داشتیم، به دادستان کل کشور دستور داده شد که به قید فوریت مبحث را بررسی نمایند و پاسخ دهند.
معاون اول قوه قضائیه در ادامه اظهار داشت: از طرفی رئیس قوه قضائیه تاکید دارد و روز گذشته هم اعلام نمودند که قوه قضائیه مصمم است اگر داخل زندان توسط هر کسی تخلفی از مقررات نسبت به متهم و محکوم صورت گیرد، قوه قضائیه صد در صد با آن برخورد خواهد نمود.

1400/06/04
18:39:36
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت