چهار محکوم ایرانی از گرجستان به کشور منتقل شدند

چهار محکوم ایرانی از گرجستان به کشور منتقل شدند به گزارش علم عدل معاون حقوق بشر وزارت دادگستری اظهار داشت: به دنبال رایزنی های مقامات وزارت امور خارجه و دادگستری ایران و گرجستان و در قالب فعالیتهای بشردوستانه چهار محکوم ایرانی که دوران محکومیت خویش را در زندان های گرجستان می گذراندند به کشور منتقل شدند.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلام ایران اعلام نمود: به دنبال رایزنی های مقامات وزارت امور خارجه و دادگستری ایران و گرجستان و در قالب فعالیتهای بشردوستانه چهار محکوم ایرانی که دوران محکومیت خویش را در زندان های گرجستان می گذراندند به کشور منتقل شدند. افترا این افراد قاچاق مواد مخدر، تظاهرات مستانه، درگیری با پلیس می باشد. این افراد باید ادامه محکومیت خویش را در زندان های کشور بگذرانند.
دبیر کار گروه حقوقی و قضایی پشتیبانی از ایرانی ها خارج از کشور به هموطنانی که قصد عزیمت به دیگر کشورها را دارند اخطار داد؛ سرزمین دیگر کشورها عرصه تاخت و تاز و جولانگاه نقض قوانین و مقررات نیست و کشورها اجازه نمی دهند امنیت اجتماعی کشورشان عرصه تاخت و تاز مجرمین دیگر کشورها شود. ارتکاب جرم در دیگر کشورها علاوه بر تبعات سنگین مجازات، حیثیت و اعتبار بین المللی کشور را تحت الشعاع قرار می دهد و این در کشورهایی مثل گرجستان مزید بر علت است که متاسفانه نرخ ارتکاب جرم هموطنان در ان کشور بسیار بالاست. دلیل روشن ان هم حداقل انتقال ۱۵۰ محکوم ایرانی از یکسال گذشته از گرجستان به کشور می باشد؛ و هنوز ده ها زندانی دیگر در آن کشور بسر می برند که پرونده اتان در دایره در جریان رسیدگی است یا منجر به حکم نهایی نشده است.
معاون حقوق بر و امور بین الملل وزارت دادگستری کشورمان ضمن تشکر و قدردانی از مقامات کنسولی وزارت امور خارجه، سفیر کشورمان در تفلیس، سازمان هواپیمایی کشوری، حفاظت پرواز، اعضای کمیته انتقال محکومان، پلیس بین الملل، خصوصا آقای عبداللهی اصل مشاور معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری که در این شرایط سخت و توام با پاندومی کرونا مسئولیت انتقال این محکومان را بر عهده داشته اند ابراز امیدواری کرد که جلوگیری از وقوع جرم و رعایت قوانین و مقررات دیگر کشورها وجهه همت هموطنانی قرار گیرد که به دیگر کشورها سفر می کنند.
وزارت دادگستری گرجستان باوجود فقدان معاهده حقوقی و قضایی بین دو کشور در قالب عمل متقابل و اقدام بشر دوستانه محکومان ایرانی را تحویل داد.
منبع:

1400/05/22
12:11:26
5.0 / 5
260
تگهای خبر: پرونده , پلیس , جرم , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت