دیزجی تشریح كرد

ضرورت راه اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو در پیشگیری وقوع جرائم

ضرورت راه اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو در پیشگیری وقوع جرائم به گزارش علم عدل معاون پیش گیری از وقوع جرم استان تهران اظهار داشت: اهمیت راه اندازی این سامانه همانند سامانه ثبت املاک ضروری است؛ چونکه علاوه بر الزام قانونی، مؤلفه پیش گیری از وقوع جرم در آن مطرح است.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، جلسه بررسی سامانه ثبت معاملات خودرو با حضور قائم مقام معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه و رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی انجام شد.
در این نشست، که علی دیزجی معاون پیش گیری از وقوع جرم استان تهران، مهرداد عارضی معاون اداره کل پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه و طراحان سامانه حضور داشتند. سامانه ثبت معاملات خودرو بصورت برخط ارائه و بررسی گردید. عارضی در ابتدای این جلسه، درباره علت عدم راه اندازی این سامانه اظهار داشت: قبل از این قرار بود با همکاری فرمانده پلیس راهور نیروی انتظامی در ارائه خدمات این سامانه تسهیل شود که به سبب عدم تعامل پلیس راهور تا به امروز این امر محقق نشده است. دیزجی در ادامه اضافه کرد: اهمیت راه اندازی این سامانه همانند سامانه ثبت املاک ضروری است؛ چونکه علاوه بر الزام قانونی، مؤلفه پیش گیری از وقوع جرم در آن مطرح است. در ادامه جلسه، علی نوروزی رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا درباره نحوه تعامل پلیس راهور توضیح داد: برای ارتباط درون سازمانی که بتوان اطلاعات و مشخصات فنی خودرو ها را بصورت برخط از پلیس راهور دریافت کرد، تشکیل جلسه ای با حضور کمیسیون همتا نیاز است پس بعد از تشکیل این جلسه، پلیس راهور نیز وارد تعاملات سازمانی می شود. نوروزی افزود: از زمان تشکیل جلسه برای طراحی سامانه، کار تیم فنی شروع و در چندین مرحله نسخه آزمایشی نمایش داده شد تا تمام خلاءهای آن مشخص و اصلاً شود. این سامانه در حال حاضر آماده ارائه خدمات است و اتاق اصناف می تواند آنرا به تمام نمایشگاه داران خودرو در سراسر کشور ارسال نماید ولی باتوجه به اهمیت همکاری پلیس راهور برای تسهیل در اجرای سامانه، بعد از شکل گیری این تعاملات، نتیجه نهایی حصول خواهد شد. رضا مسعودی فر قائم مقام معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه، بعد از شنیدن نظرات حاضرین از آنها خواست تا سامانه بطور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و مقدمات جلسه رونمایی از آن، هرچه سریع تر برقرار شود.


منبع:

1400/05/19
15:03:28
5.0 / 5
293
تگهای خبر: پلیس , ثبت , جرم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت