محسنی اژه ای خطاب به خبرنگاران:

آگاهی مردم نسبت به روش های کلاهبرداری را بالا ببرید

آگاهی مردم نسبت به روش های کلاهبرداری را بالا ببرید به گزارش علم عدل رئیس قوه قضائیه در گفتگوی زنده ای از رسانه ها خواست تا آگاهی مردم را نسبت به روش هایی که کلاهبرداران استفاده می نمایند، بالا ببرند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، غلامحسین محسنی اژه ای در بازدیدی که به مناسبت روز خبرنگار از شبکه خبر داشت؛ در گفتگوی زنده بیان نمود: خبررسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد باید اخبار دقیق و صحیح منتشر شود همه شبکه های خبررسانی اهمیت خبر دهی را دارند اما شبکه خبر از این حیث مهم تر است.
وی اظهار داشت: گاهی ولو خیلی نادر اتفاق می افتد که خبری نقل شده، درست نیست. خبرنگاری که خبر را گرفته آن خبر با فهم و درک خودش منتقل می کند. بعنوان مثال من سخنگو بوده ام مواردی از من نقل می شد که درست نبود. مثلا می گفتم مثلا کسی را دعوت کرده ایم اما آنها می نوشتند احضار کرده ایم درحالیکه این دو کلمه بار معنایی متفاوتی دارند. این را هم می دانم که اگر خبری یک دقیقه دیر شود امکان دارد تأثیرش را از دست بدهد.
اژه ای اظهار داشت: باید مرکز رسانه قوه قضائیه همکاری بیشتری با رسانه ها همچون رسانه ملی داشته باشد. چون ظرفیت زیادی برای بالا بردن آگاهی مردم وجود دارد. برداشت من این است که از همه این ظرفیت در دو سویه استفاده نمی گردد ازاین رو به مرکز رسانه قوه قضائیه دستور می دهم که این ظرفیت را بالا ببرند.
وی اضافه کرد: امروز روز خبرنگار هست همه خبرنگاران که رابط دوجانبه ای برای حکومت و مردم هستند نقد و پیشنهادات و مشکلات مردم را تا جایی که به قوه قضائیه مرتبط می شود به صورت صحیح منتقل کنند و از آن طرف زحماتی که قضات هم متحمل می شوند را منعکس کنند.
وی خاطرنشان کرد: خیلی از پرونده ها به خاطر کم یا بی اطلاعی مردم است از همه رسانه ها می خواهیم که مردم را نسبت به روش هایی که متخلفان و کلاهبرداران به کار می برند، آگاه کنند تا از یک مسیر چند بار گزیده نشوند.

1400/05/19
00:16:45
5.0 / 5
297
تگهای خبر: پرونده , قوه قضائیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت