محسنی اژه ای:

نام سخنگوی جدید قوه قضاییه به زودی اعلام می شود

نام سخنگوی جدید قوه قضاییه به زودی اعلام می شود به گزارش علم عدل رئیس قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در خصوص این که بعد از حضور آقای اسماعیلی در دولت، مقرر است چه فردی سکان سخنگویی در قوه قضاییه را به عهده بگیرد، اظهار داشت: بزودی نام سخنگوی جدید قوه قضاییه را اعلام خواهیم کرد.به گزارش علم عدل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای عصر امروز یکشنبه (۱۷ مرداد) همزمان با روز خبرنگار در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران حضور یافت.

رئیس قوه قضاییه با حضور در مزار شهدای گم نام در محوطه مسجد بلال صدا و سیما، به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کرد.

سپس حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با حضور در واحد پخش اخبار سیما، ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران حاضر، از تحریریه ها و استودیوهای بخش های مختلف خبری بازدید کرد و مدیران، سردبیران و دبیران این بخش ها در حضور رییس دستگاه قضا به ارائه توضیحاتی پیرامون روند کاری بخش های خبری سیما پرداختند.

رئیس دستگاه قضا در جمع مدیران و کارکنان واحد پخش اخبار سیما، بر تقویت ارتباطات دو سویه بین رسانه و مخاطبان اصرار کرد و اظهار داشت: گارد قوه قضاییه بر روی همه رسانه ها باز است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای سپس با حضور در خبرگزاری صداوسیما، از حوزه های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد و با تبریک روز خبرنگار، حرفه خبرنگاری را یک حرفه حساس و ظریف عنوان نمود و اظهار داشت: خبرنگار یک واسط و رابط میان جامعه و حاکمیت است که نقش موثری در انتقال صحیح اخبار و پیام ها دارد.

رئیس قوه قضاییه با تقدیر از عملکرد رسانه ملی در حوزه آگاهی بخشی به مردم به خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار نمود: صداوسیما در یک سال و نیم گذشته با ارائه اخبار دقیق، سریع و مستند در زمینه بیماری کرونا، کمک شایانی را در آگاهی بخشی به مردم، مسئولان و جامعه پزشکی کشور انجام داد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همین طور از نقش اثرگذار رسانه ملی در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ قدردانی نمود و اظهار داشت: همیشه چنین بوده که سال هایی که در آن انتخابات برگزار می شده از حساسیت چشمگیری برخوردار بوده و انصافا باید اظهار داشت که صداوسیما در روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امسال نقش خودرا بخوبی در آگاه سازی افکار عمومی ایفا کرد.

رئیس دستگاه قضا با اعلان اینکه امروز صداوسیما با جنگ پیچیده و نامتوازن امپراطوری رسانه ای غرب روبروست، اضافه کرد: رسانه ملی نقش بی بدیلی در خنثی کردن جنگ روانی دشمن دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همین طور صداوسیما را مرجع مهم خبری و رسانه ای در کشور عنوان نمود و اظهار داشت: این مرجعیت را باید هم تقویت کرد و هم توسعه داد. افزایش اعتماد مردم به صداوسیما، نقش و رسالت مرجعیت خبری و رسانه ای را در این سازمان بیش از پیش کرده است.

رئیس قوه قضاییه بر ضرورت به روز بودن اطلاعات و دانش خبرنگاران در زمینه های مختلف خبری اصرار کرد و اظهار داشت: مدتی که سخنگوی قوه قضاییه بودم رصد می کردم و متوجه می شدم که تعدادی از خبرنگاران که با ادبیات حقوقی آشنایی بیشتری نسبت به سایر خبرنگاران داشتند، در رساندن اصل کلام به مخاطب عملکرد بهتری داشتند و اصطلاحاً حرفه ای تر عمل می کردند.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همین طور بر ضرورت توسعه تعامل میان مرکز رسانه قوه قضاییه و صداوسیما اصرار کرد و اظهار داشت: مرکز رسانه قوه قضاییه با همه رسانه ها همچون صداوسیما ارتباط دارد و باید این ظرفیت را روز به روز تقویت کند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه، پیش گیری از کلاهبرداری، مشکلات خانوادگی و سوءاستفاده های اطلاعاتی دشمن را همچون مطالبی دانست که همکاری مشترک بیش از پیش مرکز رسانه قوه قضاییه و صداوسیما را می طلبد و در همین زمینه اضافه کرد: در حوزه های مبارزه با فساد و احیای حقوق عامه نیز ظرفیت های بسیار زیادی برای فعالیت مشترک مرکز رسانه قوه قضاییه و سازمان صداوسیما وجود دارد.

رئیس قوه همین طور در بازدید از حوزه های مختلف خبری خبرگزاری صداوسیما، به سوالات و دغدغه های تعدادی از خبرنگاران پاسخ داد و خواهان آن شد که خبرنگاران با تمام توان، کمک کننده قوه قضاییه در انجام ماموریت هایش باشند و هرجا که مشکل و مسئله ای را دیدند، فوراً و با دقت آنرا گزارش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی در خصوص این که بعد از حضور آقای اسماعیلی در دولت، مقرر است چه فردی سکان سخنگویی در قوه قضاییه را به عهده بگیرد، اظهار داشت: به زودی نام سخنگوی جدید قوه قضاییه را اعلام خواهیم کرد.

رئیس قوه قضاییه سپس با حضور در ساختمان شبکه بین المللی خبر از بخش های مختلف این شبکه تلویزیونی بازدید کرد و با خبرنگاران حوزه های مختلف خبری به گفتگو پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جمع خبرنگاران شبکه خبر اظهار داشت: تولید، پرورش و ارائه خبر کار بسیار ظریفی است که اگر کوچکترین غفلتی درباب آن بشود، آثار سوئی در پی خواهد داشت.

حضور در برنامه گفتگوی زنده تلویزیونی در شبکه خبر، آخرین بخش از بازدید رییس قوه قضاییه از سازمان صداوسیما به مناسبت روز خبرنگار بود.

رئیس قوه قضاییه در این گفتگو عنوان کرد: ظرفیت های زیادی در قوه قضاییه وجود دارد که رسانه ها می توانند برای بالا بردن آگاهی مردم از آنها استفاده کنند و در همین راستا من به مرکز رسانه قوه قضاییه دستور می دهم که این ظرفیت را با ایجاد کارگروه مشترکی، به نفع مردم بالا ببرند.

منبع:

1400/05/18
10:17:00
5.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت