معاون نظارت و بازرسی دادگستری تهران:

عدم نظارت مساوی با انحراف از مسیر قانونی می باشد

عدم نظارت مساوی با انحراف از مسیر قانونی می باشد علم عدل: معاون نظارت و بازرسی دادگستری استان تهران بر تقویت نظارت و بازرسی نسبت به ماموریت های محوله تاکید نمود.به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی رسانه دادگستری کل استان تهران، علی اصغر حیدرنژاد معاون نظارت و بازرسی دادگستری استان تهران در نشست شورای معاونان دادگستری بر تقویت نظارت و بازرسی نسبت به ماموریت های محوله اصرار کرد و اظهار داشت: نظارت و بازرسی یکی از ضرورت های حفظ سلامت و پویایی هر مجموعه ای است، نخستین و ابتدایی ترین نتیجه در بازرسی ها، حفظ و بقاء مجموعه در راه قانون و اهداف تعیین شده است.

معاون نظارت و بازرسی دادگستری استان تهران اظهار داشت: نظارت و بازرسی یکی از ابزارهای اصلی ارزیابی مدیر نسبت به مجموعه تحت امر است بر این اساس معاونت نظارت و بازرسی دادگستری استان تهران بعنوان بازوی نظارتی رییس کل وظایفی را دراین زمینه برعهده دارد.

وی اظهار نمود: خطر عدم نظارت مساوی با انحراف مجموعه از مسیر قانونی است؛ پس برای داشتن مجموعه ای سالم و پویا باید نظارت و بازرسی فعالی داشته باشیم که در این امر نیز به دنبال کیفی کردن کارها هستیم و باید دقت و سرمایه لازم را برایش تعریف نماییم.

حیدرنژاد عنوان کرد: باتوجه به حجم بالای کار نظارت و بازرسی بخصوص در یک سال اخیر که سطح وسیعی از ماموریت ها شامل امور در رابطه با موضوع ماده ۲۸ بخشنامه نظارت موضوعات ارجاعی از جانب مرکز پاسخگویی ۱۲۹، امورات مربوط به حقوق شهروندی، امورات محوله از ناحیه مسئولان ملی و استانی و... به آن محول شده است، تقویت این بخش به تناسب ماموریت های محوله لازم است.

وی در آخر از مدیران دادگستری خواست تا در پاسخگویی به استعلام ها تسریع و اهتمام لازم را داشته باشند و اشاره کرد: اطاله در پاسخگویی در بعضی موارد موجب می شود که مراجعات مکرر صورت گیرد که نتیجه مطلوبی این کار نخواهد داشت.
منبع:

1400/04/26
21:07:13
5.0 / 5
391
تگهای خبر: دادگستری , قانون , مامور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت