رئیس كل دادگستری استان مركزی:

كنترل مبادی ورودی اقلام بدون مجوز به استان مركزی باید افزایش یابد

كنترل مبادی ورودی اقلام بدون مجوز به استان مركزی باید افزایش یابد رییس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به برخورد با جرایم ترانزیتی اظهار داشت: باید دادستانی با همکاری ناجا توجه ویژه ای به کنترل و مراقبت مبادی ورودی اقلام بدون مجوز به استان داشته باشند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی بامداد شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی دادگستری استان با اشاره به تبریک انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه ای به سمت ریاست قوه قضائیه عنوان کرد: آیت الله رئیسی در دوران کوتاه مدت تصدی ریاست قوه قضائیه اقدامات شایسته و ارزشمندی را در این قوه به یادگار گذاشتند که بیانات مقام معظم رهبری در ملاقات حضوری هفته قوه قضائیه نشان دهنده رضایت مقام معظم رهبری از اقدامات آیت الله رئیسی است.
وی افزود: پویایی و هم افزایی در همه بخش های مختلف ستاد دستگاه قضائی در حوزه تحقق بندهای ۶ گانه مدنظر مقام معظم رهبری در ابلاغ انتصاب وی اهمیت و ضرورت بسیاری دارد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اعلان اینکه اخلاص، استفاده از ظرفیت های بیرونی و درونی دستگاه قضا، خلاقیت، مبارزه با فساد در جامعه در امتداد اعتلای قوه قضائیه از شاخص ترین و بارزترین خاصیت های آیت الله رئیسی است، اظهار داشت: انتصاب حجت الاسلام محسنی اژه ای توسط مقام معظم رهبری که از هوش سازمانی بالایی برخوردار و یکی از مدیران پرورش یافته دستگاه قضا و حساس، دقیق و نکته سنج است به سمت ریاست قوه قضائیه جای شکرگزاری دارد.
موسوی اظهار داشت: مخاطب موارد ۶ گانه دستورات مقام معظم رهبری در ابلاغ انتصاب حجت الاسلام اژه ای همه مجموعه دستگاه قضا است به همین سبب همه باید در امتداد تحقق اهداف مدنظر مقام معظم رهبری گام برداریم.
وی افزود: باتوجه به نیاز اقدام قاطع و برخورد قانونی محکم و سریع با جرایمی همچون مشروبات الکلی، حمل سلاح و مهمات در استان، تولید و توزیع مواد مخدر باید دادستانی با همکاری ناجا مسیر عبور و مرور و جاده ها را کنترل و توجه ویژه داشته باشد برای اینکه قسمتی از این جرایم ترانزیتی و برون استانی است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به این که در حوزه مشروبات الکلی باید مبادی تولید مورد توجه قرار گیرد و با این جرایم با جدیت برخورد شود، اظهار داشت: باید در حوزه جرایم حوزه فضای مجازی همه ظرفیت جوامع اطلاعاتی استان در امتداد کشف جرم و شناسایی متهمان متمرکز شود بطوریکه نباید فضای مجازی قتلگاه آبروی مردم شود.
وی با اشاره به سند تحول قضائی اظهار نمود: ارزیابی از عملکرد مدیران اداری و قضائی برمبنای سند تحول قضائی است و اجرای برنامه سند تحول قضائی باید با جدیت بیشتری صورت گیرد و نقدها نباید مانع از اجرای برنامه ها و اقدامات موردنظر تحول قضائی شود به همین سبب باید بین مدیران قضائی استان تعامل و هم افزایی بیشتر ایجاد و همه در امتداد تحقق اهداف موردنظر تلاش کنند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آخر بیان کرد: در حوزه اتقان آرا قضات موفق باید مورد تقدیر قرار گیرند و در حوزه افراد ناموفق باید دلیلهای نقصان لطمه شناسی و مشکلات و ایرادات برطرف شوند. معاون مالی و پشتیبانی دادگستری باید به وضعیت معیشتی همکاران توجه بیشتری داشته و کمک های لازم به همکاران دارای ضعف بنیه مالی داشته باشد همین طور ضدعفونی محیط در امتداد کنترل بیماری کرونا با جدیت صورت گیرد برای اینکه حفظ جان سرمایه های انسانی اولویت دستگاه قضائی است.

1400/04/20
13:29:07
5.0 / 5
130
تگهای خبر: ابلاغ , جرم , حكم , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت