مدیركل بازرسی استان مركزی خبر داد؛

رشد 80 درصدی شكایات ثبت شده در استان مركزی

رشد 80 درصدی شكایات ثبت شده در استان مركزی به گزارش علم عدل مدیرکل بازرسی استان مرکزی اظهار داشت: تعداد اعلامیه ها و شکایات ثبت شده در سال 98 معادل 528 مورد بوده که در سال قبل با حدود 80 درصد رشد به 891 مورد رسیده است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، سید مهدی تقوی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در امتداد سند تحول قضائی نخستین اقدام سازمان بازرسی کشور طراحی و اجرای سامانه گزارشگران فساد و دومین اقدام که از سال جاری قرار بر اجرای آنست، تدوین و تنظیم برنامه های مسئله محور است.
وی افزود: روش اجرای نظارت سازمان بازرسی بیشتر در زمینه طراحی و اجرای بازرسی ها شامل بازرسی موردی، بازرسی برنامه ای و بازرسی فوق العاده است.
مدیرکل بازرسی استان مرکزی با اعلان اینکه تمرکز بازرسی استان بر اقدامات پیشگیرانه است، گفت در سال ۹۸ حدود ۶۶ مکاتبه هشداری صورت گرفته که در سال قبل با ۱۰۰ درصد افزایش به ۱۱۳ مورد رسیده است.
تقوی افزود: آموزش و تعامل بین بازرسی استان و دستگاه های اجرائی و همین طور افزایش شکایات و اعلامات ثبت شده در سامانه ملی رسیدگی به شکایات و سامانه گزارشگران فساد از دیگر عوامل این افزایش بوده است و سامانه تلفنی ۱۳۶ بمنظور رسیدگی به شکایات و گزارشات مردم پاسخگو است.
وی اظهار داشت: در سال ۹۸ بیش از ۲۳۷ مورد پیشنهاد اصلاحی وجود داشته که در سال قبل با ۲۰ درصد افزایش به ۲۶۲ مورد رسیده است، همین طور تعقیب کیفری در سال ۹۸ برابر با ۴۷ مورد بوده که با ۳۰ درصد کاهش به ۳۴ مورد در سال ۹۹ رسیده و تعقیب اداری از ۸۲ مورد در سال ۹۸ با بیش از ۳۰ درصد کاهش به ۵۵ درصد رسیده است.
مدیرکل بازرسی استان مرکزی در آخر بیان کرد: تعداد اعلامیه ها و شکایات ثبت شده در سال ۹۸ معادل ۵۲۸ مورد بوده که در سال قبل با حدود ۸۰ درصد رشد به ۸۹۱ مورد و اعلامیه درباب تخلفات یا سو جریانات دستگاه های اجرائی از ۸۶۷ مورد در سال ۹۸ با حدود ۸۰ درصد افزایش به ۱۳۱۰ مورد در سال ۹۹ رسیده است.


منبع:

1400/04/15
13:18:49
5.0 / 5
131
تگهای خبر: ثبت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت