امیری:

دفاع از مظلومان از رسالت های مهم قوه قضاییه است

دفاع از مظلومان از رسالت های مهم قوه قضاییه است به گزارش علم عدل معاون پارلمانی رئیس جمهور در پیامی به مناسبت هفته قوه قضاییه تصریح کرد که این قوه بعنوان یکی از ارکان مهم و اثرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزشمند ای در حراست از آرمان های اصیل اسلامی و ارزش های والای انقلاب شکوهمند دارد.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، متن پیام حسینعلی امیری به شرح زیر است:
بسمه تعالی
و ان حکمت فاحکم بینهم بالقسط ان الله یحب المقسطین “مائده آیه ۴۲“
هفته اول تیر ماه یادآور سالروز فاجعه جانسوز و دردناک شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران گرانقدر انقلاب اسلامی است که بنا به تجلیل از معمار بزرگ دستگاه قضایی کشور، هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.
قوه قضاییه بعنوان یکی از ارکان مهم و اثرگذار در جمهوری اسلامی نقش ارزشمند ای در حراست از آرمانهای اصیل اسلامی و ارزشهای والای انقلاب شکوهمند دارد، صیانت از کرامت انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همینطور دفاع از مظلومان هم از رسالت های مهم دستگاه قضایی است.
یقینا کار و تلاش در راه عدالت گستری و احقاق حق خدمتی پرارزش و فعالیتی الهی است که نشان از ذات احدیت و صفات خداوندی دارد؛ چون که خداوند متعال خود بزرگ دادگر و عادلی است که دادگاه عدلش عالمیان را فرا گرفته است.
قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از ارکان اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از قانون اساسی و سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی دستاوردهای مهمی در زمینه های تدوین لوایح قضایی، کاهش اطاله دادرسی، جلوگیری از وقوع جرم، اصلاح مجرمان، احیای حقوق عامه و گسترش آزادی های مشروع داشته است.
نامگذاری یکم تا هفتم تیر به نام هفته قوه قضائیه، فرصتی مغتنم برای تکریم خادمان و تلاشگران خدوم و متعهد عرصه قضا و عدالت گستری و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام این عرصه و هم تبیین اهمیت و جایگاه خطیر دستگاه قضایی در جامعه است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام راحل، فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به همه خدمتگزاران و مسئولان قضایی، قضات شریف و کارکنان خدوم این قوه تبریک گفته و برای این عزیزان توفیق در خدمت به مردم و پاسداری از قانون و عدالت را آرزومندم.1400/04/08
18:04:41
5.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت