رئیس كل دادگستری استان سمنان خبر داد؛

ملاقات مجازی با زندانیان

ملاقات مجازی با زندانیان به گزارش علم عدل رئیس کل دادگستری استان سمنان از ایجاد امکان ملاقات مجازی با زندانیان اطلاع داد و اظهار داشت: با تدارک فضا و تجهیزات مناسب خوشبختانه این طرح در سطح استان شروع به کار کرده است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، محمد جعفر عبدالهی در نشستی با حضور اصحاب رسانه به صورت مجازی به میزبانی دادگستری استان سمنان با اشاره به اینکه امکان ملاقات خانواده های زندانیان به صورت مجازی در سطح استان فراهم گشته است، تصریح کرد: همکاری سازمان زندان ها و دفاتر خدمات الکترونیک قضائی استان، از خرداد ماه ۱۴۰۰ این امکان فراهم گشته است.
وی با اشاره به اینکه تسهیل در تماس، عدم حضور در دوران کرونایی در زندان ها و دوری از تجمع و… در زمره مزیت های این روش ملاقات است، اضافه کرد: این روش ملاقات همینطور بسیار امن و در بستر مناسب مجازی برقرار و خانواده ها نگرانی بابت آن نخواهند داشت.
رئیس کل دادگستری استان سمنان استان سمنان همینطور از ایجاد حوزه تمام الکترونیک امیرآباد دامغان برای اولین بار در سطح کشور اطلاع داد و بیان نمود: این طرح در جهت اجرای سند تحول قضائی و پیگیری برنامه های هوشمند سازی قوه قضائیه انجام شده است.
عبدالهی بیان نمود: در این سیستم تمامی دعاوی حقوقی و کیفری و گزارشات ضابط قضائی از بدو تشکیل پرونده در شعب دادگاه به صورت الکترونیک ثبت و به شعب ارجاع می شود که می تواند از تجمع در دوران کرونایی و همینطور اتلاف وقت جلوگیری نماید.
وی سامانه های الکترونیکی را باعث تسهیل امور مردم، آسان شدن دسترسی به عدالت، کرامت مردم و توجه به حقوق مردم و افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضائی دانست.


منبع:

1400/03/09
21:19:58
5.0 / 5
669
تگهای خبر: پرونده , ثبت , خدمات , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت