محسنی اژه ای:

ستاد جلوگیری از جرایم انتخاباتی در كشور تشكیل شده است

ستاد جلوگیری از جرایم انتخاباتی در كشور تشكیل شده است اردبیل معاون اول قوه قضائیه از تشکیل ستاد جلوگیری از جرایم انتخاباتی در کل کشور اطلاع داد.محسنی اژه ای ۲۹ اردیبهشت در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار نمود: با تمهیداتی که مسؤلان دولتی بخصوص وزارت کشور در نظر گرفتند، امیدواریم انتخاباتی پرشور همراه با امنیت و سلامت کامل را در 28 خرداد شاهد باشیم.

وی مأموریت دستگاه قضا را نظارت بر روند انتخابات و پیشگیری از جرایم انتخاباتی اعلام نمود و اظهار داشت: دستگاه قضا در این رابطه ستاد جلوگیری از جرایم خود را ایجاد کرده تا در همه استان ها با محوریت دادستان ها، با جرایم انتخاباتی برخورد شود.

معاون اول قوه قضائیه خاطرنشان کرد: دادستان کشور هم با حضور در جلسات ستاد انتخاباتی تلاش می کند تا با راهکارهایی مناسب و در مرحله اول با تذکر و در مراحل بعد برخورد قاطع جلوی تخلفات انتخاباتی را گرفته و اجازه ناامنی و بی انضباطی را ندهد.

محسنی اژه ای اضافه کرد: درصورتیکه جرمی شامل امنیتی و یا غیر امنیتی در زمان انتخابات شکل بگیرد، دادستان بعنوان مدعی العموم وارد شده و یا در صورت شکایت خصوصی رسیدگی به این شکایات هم به سرعت انجام می شود.

امنیت اقتصادی به شکل پایدار فراهم شده است

معاون اول قوه قضائیه به نامگذاری سال 1400 به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اشاره نمود و افزود: در کنار تحریم ظالمانه دشمنان و فشار اقتصادی و معیشتی به مردم اولویت دستگاه قضا حل مشکلات سرمایه گذاران و تقویت نظام تولید با رویکرد جهشی و افزایش توان اشتغالزایی است.

وی مقابله با فشار دشمنان را با اتکا به امکانات و توان داخلی خاطرنشان کرد و تصریح کرد: ما اگر می خواهیم تحریم ظالمانه دشمنان را پشت سر بگذاریم باید بیشترین نگاهمان به درون باشد.

محسنی اژه ای هم و غم دستگاه قضا را در رفع موانع پیش روی تولید و سرمایه گذاران اعلام نمود و اظهار داشت: تأمین امنیت اقتصادی، پشتیبانی از سرمایه گذاری های سالم و مشروع و همینطور مبارزه با فساد جز برنامه های دستگاه قضاست.

وی ادامه داد: آنهایی که چوب لای چرخ تولید می گذارند و یا مانعی در راه جهش تولید هستند باید منتظر برخورد جدی قوه قضائیه با این موانع باشند.

منبع:

1400/02/30
21:51:08
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت