حاجی بابایی:

درد تبعیض، فساد و رانت از مشكلات معیشتی دردناك تر است

درد تبعیض، فساد و رانت از مشكلات معیشتی دردناك تر است همدان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام نمود: حرکت قوه قضائیه رضایت مردم را به همراه داشته و نشان داده درد تبعیض، فساد و رانت از مشکلات معیشتی دردناک تر است.


حمیدرضا حاجی بابایی یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه در شورای اداری استان همدان که با حضور رئیس قوه قضائیه در حال برگزاری است، اظهار نمود: متأسفانه به سبب مشکلات اقتصادی و معیشت حال مردم خوب نیست، بودجه تورم زا بوده و اقداماتی که مانند بورس انجام می دهیم به سبب مسیر نادرست تورم زاست که متأسفانه هر وقت هم خواستیم آنرا درمان نماییم همان معالجه نیز درد دیگری را افزود بدین سبب باید بصورت ریشه ای حل شود.
وی با اشاره به مشکل عدالت در کشور و با اعلان اینکه رهبر معظم انقلاب در گام اول انقلاب از این مساله ناراضی بودند که قوه قضائیه گام های خوبی دراین زمینه برداشت و گام های بزرگتری فرا می رسد، اضافه کرد: مبارزه با فساد در کشور ما توانسته رضایت عمومی جامعه را به دست بیاورد به طوریکه حرکت قوه قضائیه رضایت مردم را به همراه داشته و نشان داده درد تبعیض، فساد و رانت از مشکلات معیشتی دردناک تر است.
وی با ابرازامیدواری از اینکه با دولت انقلابی کشور گام های بلندتری بردارد، اشاره کرد: استان همدان با همت همه مسئولان سه قوه روند خوبی داشته و حاشیه در استان ما وجود ندارد البته معنایش این نیست همه یک شکل فکر می نماییم اما حرف اول و آخر همه برای نظام و رضایت عمومی است.
نماینده مردم همدان در خانه ملت اشاره کرد: در زمینه پزشکی، راه آهن و اتوبان ۸۰ پروژه ملی با رقم های بسیار بالا در حال اجراست و وضعیت کار در همدان خوب است اما معنایش این نیست کارگاه ها گرفتار مشکل نیستند، درد نقدینگی را در کل کشور داریم و باید اصلاح ساختار غلط بودجه را دنبال نماییم.
وی نکته ای در ارتباط با قوه قضائیه بیان کرد و اظهار داشت: ما نیاز به نگاه تربیتی در قوه قضائیه داریم و باید بتوانیم در کشور روند تربیتی را در مسائل عمومی با یک نگاه رحمانی به کسانی که با مشکل مواجه می شوند، داشته باشیم به طوریکه هنوز بحث زندان ها از مسائلی است که نیاز ویژه ای دارد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان نیز اظهار داشت: استان همدان ۱۱۷ هزار بهره بردار، ۲۸.۵ درصد اشتغال در بخش کشاورزی و نزدیک به ۴.۹ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی را دارد و در تولید خیلی از محصولات مانند سیر، کشمش، علوفه و گیاهان دارویی رتبه برتر کشوری را داراست.
منصور رضوانی جلال با اعلان اینکه ۵ درصد از کشاورزان برتر کشور از استان همدان هستند و گندم آبی و سیب زمینی میانگین تولید بیشتر از کشور است، اضافه کرد: در استان همدان بهره ورانه از پتانسیل ها و امکانات استفاده می شود و بر طبق برنامه بالادستی که تدوین شده، این مسئله سبب شده با راندمان بالایی از آب استفاده نمائیم.
وی با اشاره به اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد برای تهیه ادوات کشاورزی اشاره کرد: سرشاخه کاری گردو از تولیدات اصلی استان با محوریت تویسرکان است و با اصلاح باغات در استان همدان صورت می گیرد به طوریکه هم اکنون با ایجاد باغ نهال گردو در همدان، پیوندک ایجاد می نماییم که قبلاً از ترکیه می آوردیم.
رضوانی جلال با اعلان اینکه در سازمان جهادکشاورزی استان همدان فقط ۴۴ درصد نیرو داریم، تصریح کرد: با بهره گیری از دیم زارهایی که فقط یک سال کشت می شد، با ستاد فرمان امام وارد کار شدیم و در این اراضی کشت تناوبی و بیش از ۱۸۰ هزار هکتار رفع تداخلات انجام گرفت.1400/02/21
10:56:19
5.0 / 5
216
تگهای خبر: پزشك , زندان , قوه قضائیه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت