رییس سازمان زندان ها:

بازرسی باید حكم دیده بان را داشته باشد

بازرسی باید حكم دیده بان را داشته باشد رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت:  بازرسی باید حکم دیده بـان را داشتـه باشـد واز موضـع بالاتر بصورت دلسوزانه مسـائل را رصد و شناسایی کند.به گزارش علم عدل به نقل از پایگاه خبری سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور؛ محمد مهدی حـاج محمدی در نشست ویدئو کنفراس سراسری با بازرسان زندان های سراسر کشور با اشاره به جایگاه اداره ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات و نقش آن در پیشگیری ازبروز اتفاقات اظهار داشت: شناساسی نقاط قوت با اهمیت تر از شناسایی نقاط ضعف است و باید با شناخت کافی از مجموعه از بروز هرگونه مشکل پیشگیری کرد.

وی اضافه کرد: دو نوع مراقبت داریم گفت: یک نوع مراقبت ایـن است که بعد از اینکـه برای شخـص اتفاقی افتاد سراغ او برویم و یک نوع دیگر مراقبت این است که مـا توفیق داشتـه باشیم مراقبت و پیشگیری نماییم که کسی گرفتار نشود و از وقوع اتفاق جلوگیری نماییم.

رئیس سازمان زندان ها عنوان کرد: ماموریت اداره ارزیابی، بازرسی وپاسخگویی به شکایات دارای اهمیت فوق العاده ای برای سازمان است. همکـاران مـا دربـازرسی باید بتوانند بـا تـدبیر، روشنگری، هشدارهـا وآمـوزش ازبـروز لغـزش هـا پیشگیری کنند.

وی گفت: ملاک ارزیابی موفقیت ما باید این باشد که ما چقدرتوانسته ایم از بروز اتفاقات و تخلفات و افتادن افراد جلوگیری نماییم نه اینکه چه تعداد راکشف می نماییم و انتظار این است که توفیقات ما دربازرسی، شناسایی وکشف نقاط قوت باشد تا کشف نقاط ضعف.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بازرسی باید حکم دیده بـان را داشتـه باشـد واز موضـع بالاتر بصورت دلسوزانه مسـائل را رصد و شناسایی کند. دربستر سامانه مشعل، ایرادات و اشکالات و نقطه نظرات و پیشنهادات همکاران بدون واسطه منعکس می شود و همین طور خانواده مددجویان نیز امکان انتقال مشکلات برای آنها برقرار است.

وی اشاره کرد: مدیران باید از ظرفیت و بستر سامانه مشعل جهت دریافت بازخورد اقدامات جهت ارتقاء عملکرد خود و مجموعه استفاده کنند و نباید به گزارش های مطرح شده درمشعل کم توجهی و بـی اعتنایی شود.

حاج محمدی بـا توجه به شیوع ویروس کرونا به موضوع اهمیت سلامت کارکنان و مددجـویان اشاره نمود و اظهار داشت: ما شرعاً و قانوناً موظفیم در رابطـه با سلامتی آنها مراقبت های لازم را داشته باشیم.

براساس این گزارش، حاج محمدی همین طور در شانزدهمین روز از ماه رمضان با حضور در پادگان شهید کچویی با تاکید بر خصوصیات اخلاقی شهدای شاخص سازمان زندان ها؛ شهید کچویی و شهید لاجوردی خطاب به سربازان اظهار داشت: سرباز بودن در نظام اسلامی را افتخار بدانید.

وی با اشاره به وصیت شهید حاج قاسم سلیمانی در خصوص نوشتن عنوان "سرباز وطن" بر سنگ مزار آن سردار دلها اضافه کرد: همه ما دعا می نماییم که بتوانیم برای اسلام، انقلاب و امام زمان سربازی کرده وسرباز لایق و با وفا باشیم.

حاج محمدی اشاره کرد: البته این مهم به گفتن راحت است اما برای آن روز موعود که در حقیقت همان روز عملیات است، حالا که حکم رزمایش را دارد باید خوب تمرین نماییم و کسانی می توانند در عملیات بدرخشندکه در این رزمایش موفق باشند.

حاج محمدی فرصت خدمت کارکنان و سربازان وظیفه در سازمان زندان ها را به خاطر دیدن الگو های ناموفق از کسانی که به خاطر اشتباه یا انجام گناهی وارد زندان شده اند، لطف خدا برشمرد و گفت: دوره سربازی فرصت مغتنمی است برای خوب دیدن، خوب فکرکردن، خوب شنیدن و خوب برنامه ریزی کردن تا در نهایت خوب تصمیم بگیرید و همه اینها به خاطر توفیق خدمت در زندان و درس گرفتن از اشتباه و خطای زندانیان است.

عضو شورای عالی قوه قضاییه اضافه کرد: ما شهدایی داشته ایم که زمانی زندان را تجربه کرده اند اما یک روز تصمیم گرفتند تا بازگردند و با امام خود عهد بستند و به جایگاهی رسیدند که امروز موجب غبطه ما است.

حاج محمدی با تاکید بر ضرورت رعایت حقوق زندانیان اظهار داشت: این زندانیان بهانه ای هستند برای ما تا اولاً مراقب خود باشیم و اگر خدا به ما توفیق بدهد، بواسطه ما اینها یک تصمیم اساسی و درست بگیرند و عاقبت به خیر شوند که این یک اقدام باارزش و خیر باقی در زندگی ما خواهد بود.

وی با اشاره به ضرورت توانمندی و برنامه ریزی برای آینده و مراقبت از خود اضافه کرد: تعدادی از مدیران سازمان و مدیران کل زندان ها زمانی مانند شما سرباز زندان بوده اند و بعد از خدمت جذب سازمان شده اند، رشد کردند و الان جزء مدیران ارشد هستند و در مقابل، هم خدمتی هایی داشته اند که مسیر دیگری انتخاب نموده و متاسفانه گرفتار زندان شده اند.

حاج محمدی در ادامه با اشاره به فرازهایی از وصیت نامه شهید همت اظهار داشت: ما نسبت به وضعیت حال و آینده این سربازان مسئولیم و این سربازان نزد ما امانت هستند

وی با اعلان اینکه مراقبت از سربازان یک مسئولیت مهمست اظهار داشت: آموزش و تقویت بنیه اعتقادی، ایمانی و فرهنگی آنان بر عهده ماست و اگر مراقب سربازان باشیم می توانند اهداف اصلاحی و تربیتی را درباب زندانیان پیش ببرند.

رئیس سازمان زندان ها عنوان داشت: یکی از مراقبت های اصلی از سربازان در بخش ارتباط آنان با زندانیان است چونکه تعدادی از زندانیان که هنوز معارض قانون هستند اهتمام در اغفال این جوانان دارند و اگر سربازی به خاطر غفلت ما در راه خطا وارد شود مسئولیت شرعی آن بر عهده ماست.

حاج محمدی در آخر با تاکید مجدد بر وجود سامانه مشعل بمنظور ارتباط بی واسطه سربازان و خانواده های آنان با مسئولان سازمان زندان ها، از سربازان خواست تا مشکلاتشان را به این سامانه ارسال نمایند.

در ادامه سرهنگ اسکندری فرمانده پادگان شهید کچویی به ارائه گزارشی از وضعیت پادگان پرداخت.

رئیس سازمان زندان ها نیز دستورات لازم را درباب رسیدگی به مسائل مطرح شده صادر کرد.
1400/02/12
13:31:46
5.0 / 5
726
تگهای خبر: اسلامی , حكم , رمضان , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت