معاون قضایی دادستان كل كشور مطرح كرد

بنگاه های تولیدی تملیك شده توسط بانك ها به آشیانه پرندگان تبدیل گشته اند

بنگاه های تولیدی تملیك شده توسط بانك ها به آشیانه پرندگان تبدیل گشته اند به گزارش علم عدل معاون قضایی دادستان کل کشور با اعلان اینکه 2 هزار و 400 بنگاه تولیدی تملیک شده توسط بانک ها در کشور داریم، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از این واحدها به آشیانه پرندگان تبدیل گشته اند.به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضاییه، سعید عمرانی با اعلان اینکه حدود ۲ هزار و ۴۰۰ بنگاه تولیدی تملیک شده توسط بانک ها در کشور داریم، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی از این واحدها به آشیانه پرندگان تبدیل گشته اند در صورتیکه این واحدها سرمایه های ملی هستند.

وی افزود: اولویت دستگاه قضایی در رسیدگی به این پرونده ها عدم تعطیلی و بیکار نشدن کارگران و بعد از آن احیای کارخانه ها است.

معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به سفرهای استانی ریاست قوه قضائیه و بازدید از واحدهای تولیدی هر استان گفت: رسیدگی به وضعیت واحدهای تولیدی نه برای مچ گیری بلکه برای کمک به رفع مشکلات این واحدهاست هر چند که اگر در این راه تخلفات، فعل ها و ترک فعل های مجرمانه هم مشاهده شود اساسا رسیدگی خواهد شد.

عمرانی با تاکید بر اینکه ورود دستگاه قضایی از باب تظلم خواهی تولید کنندگان است اظهار داشت: دستگاه قضایی در امتداد فرمان مقام معظم رهبری، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و شعار سال بعنوان قسمتی از کار، می خواهد به مسئولین دو قوه خصوصا قوه مجریه و بانک ها کمک نماید چونکه اتفاق هایی که در این عرصه افتاده به هیچ وجه زیبنده کشور ما نیست.

معاون دادستان کل کشور اضافه کرد: مشکل قانونی در موضوع قراردادهای پرداخت تسهیلات نداریم، اما دراین زمینه شفافیت وجود ندارد و بر کسی که تسهیلات گرفته است نظارت نمی گردد.

وی تصریح کرد: از چند ماه پیش باید نسخه ای از قراردادها بصورت شفاف به وسیله بانک ها به وام گیرندگان داده می شد، اما این اتفاق نیفتاده است.

عمرانی با اعلان اینکه بانک ها به شدت مدیون قوه قضائیه هستند، برای اینکه هزاران میلیارد تومان و صدها میلیون ارز از طلب آنها در قالب رسیدگی به پرونده های فساد بازگردانده شد، اظهار داشت: از بانک ها انتظار داریم زانوی خودرا کمی از گردن تولید کنندگان بردارند تا آنها بتوانند نفس بکشند.

معاون قضایی دادستان کل کشور اضافه کرد: باید بانک ها برای ترمیم سیستم معلول بانکی و نبود شفافیت ها پای کار بیایند و اگر این کار را نکنند رفتار مسالمت آمیز قوه قضائیه با آنها ادامه نخواهد یافت.

منبع:

1400/02/07
18:40:18
5.0 / 5
707
تگهای خبر: پرونده , جرم , دادستان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت