آیت الله رئیسی:

موفقیت در صنایع نظامی نمونه توفیقات در مقابل توطئه دشمنان است

موفقیت در صنایع نظامی نمونه توفیقات در مقابل توطئه دشمنان است به گزارش علم عدل رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: کشوری که نوآوری و خلاقیت و کار و تلاش فراوانی در عرصه های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی که به مناسبت روز ارتش، بامداد امروز در بازدید از دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جمع فرماندهان عالی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخن می گفت از رشادت، شجاعت، جانفشانی و ایستادگی نیروهای ارتش در ۴۰ سال قبل و کوشش های صورت گرفته برای توسعه کمی و کیفی بخش های مختلف ارتش قدردانی نمود و اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی صیانت از امنیت جمهوری اسلامی را به سیادت ایران اسلامی تبدیل کرد.
رئیسی به همین دلیل اشاره کرد که رشادت ها و جانفشانی ها و پایمردی های نیروهای ارتش باید برای عصرها و نسل های آینده تبیین شود تا بدانند که چه مردان بزرگی بودند که از همه وجود خود برای دفاع از انقلاب اسلامی و کشور گذشتند و در مقابل توطئه ها و فتنه های دشمنان و گروه های تکفیری همچون داعش ایستادند و خوش درخشیدند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به پخش مستندی از تاریخچه ارتش و گزارش فرماندهان و مسئولان بخش های مختلف ارتش درباره عملکرد مجموعه تحت امرشان که در این نشست بصورت تصویری به نمایش در آمد سفارش کرد که این گزارش ها بوسیله رسانه ملی به مردم نشان داده شود تا همگان بدانند که در ۴۰ سال قبل در این مرز و بوم چه گذشته و مردان غیور و چهره های غیرتمند ما در نیروهای مسلح با بهره گیری از دانش و ابزار فنی روز توانستند چه موفقیت های شایان توجهی به دست آورند.
رئیسی به خون غلطیدن ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی در راه دفاع از وطن و ارزشهای الهی را نشانه بزرگی برای تصدیق عملکرد و توفیقات نیروهای مسلح کشورمان در ۴۰ سال اخیر دانست.
رئیس قوه قضائیه حضور مقتدرانه نیروی دریایی ارتش در آب های بین المللی و برخورد با دزدان دریایی و تعقیب دشمنان در فراتر از مرزها از خلیج عدن تا دیگر نقاط و همین طور حفاظت از ناوها و ناوشکن ها و حریم آبی کشورمان به ویژه اقداماتی که برای بازسازی تجهیزات در این حوزه صورت گرفته قابل تقدیر دانسته و افتخارآمیز توصیف کرد.
رئیسی با اعلان اینکه رشادت ها، ایستادگی ها و شهادت ها ایران اسلامی را بیمه کرده است، این نکته را نیز متذکر شد که حضور ارتش در صحنه های مختلف دفاع از کشور و خدمت به مردم سبب ماندگاری نام حماسه آفرینان ارتش در قلب ملت شده است.
رئیس قوه قضائیه ایمان به خدا را از مؤلفه های مهم قدرت خواند و اظهار داشت: امروز ارتش ما ارتشی مکتبی و خداباور است که دست خدا را مافوق همه ایادی می داند و نگاه و اتکای نیروهای ارتشی ما به خداوند متعال است.

رئیسی مؤلفه دیگر قدرت و خاصیت مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران را انقلابی بودن عنوان نمود و اضافه کرد: نیروهای ارتش، انقلاب را با همه وجود باور دارند و پای انقلاب و دفاع از ارزش ها ایستاده و با اندیشه و عمل انقلابی برخی کارهای به ظاهر نشدنی را محقق کردند.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر حکیم و بصیرت آفرین و فرمانده کل قوا بر توانمندی نیروهای انقلابی در کشور تاکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی باید شعار «ما می توانیم» را در عرصه های مختلف به نمایش بگذاریم.

رئیسی اضافه کرد: کشوری که نوآوری و خلاقیت و کار و تلاش فراوانی در عرصه های مختلف علمی و دفاعی و صنعتی دارد می تواند در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز جایگاه برتر از این داشته باشد و هر جا با عزت و اقتدار حرکت کردیم پیروز بوده ایم.
رئیس قوه قضائیه نمونه ای از توفیقات کشورمان در مقابل توطئه ها و فتنه های دشمنان را موفقیت در صنایع نظامی دانست و گفت ایران در عرصه دفاعی و صنایع نظامی همچون عرصه هسته ای تحریم بوده و تهدید شده اما نیروهای مسلح ما با اتکا به خدا و توان داخلی و نوآوری و خلاقیت نشان دادند که با اراده پولادین و اقدام و عمل می توان از تحریم ها عبور کرد.

رئیسی افزود: اینکه مقام معظم رهبری بارها سفارش و تاکید کردند که ما می توانیم بر مشکلات فائق آییم در ارتش جمهوری اسلامی به منصه ظهور رسید و با وجود بیشترین تحریم ها و تهدیدها در عرصه های دفاعی و صنایع نظامی بیشترین پیشرفت را داشته ایم و این می تواند الگویی باشد تا در سایر عرصه ها نیز دشمن را ناامید نماییم.
مردمی بودن از دیگر مؤلفه هایی بود که رئیس دستگاه قضا بعنوان خاصیت ارتش جمهوری اسلامی از آن یاد کرد و اظهار داشت که ارتش مردم را باور دارد و مردم هم به ارتش اعتماد دارند و این جایگاه و پایگاه نیروهای مسلح در میان مردم در سایه همراهی و همدلی با ملت به دست آمده است.
رئیسی اشاره کرد دیواری که دور پادگان ها کشیده شده فقط برای تعیین حدود پادگان هاست و گرنه ارتش ما در دل مردم جا دارد در صورتیکه در دنیا ارتش ها با مردم فاصله جدی دارند و رابطه ای با آنها ندارند.

رئیس دستگاه قضا ولایی بودن را دیگر مؤلفه قدرت و خاصیت ارتش جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: در دنیا ارتش های فراوانی وجود دارند و هر کشوری برای خود نیروهای مسلح دارد اما باور به ولایت و اطاعت از ولی خاصیت منحصر به فرد ارتش ماست.
رئیسی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی خودرا نیروی مسلح تحت امر نایب امام زمان می داند و با همه وجود ولایت را باور دارد و معتقد می باشد آنچه به رفتار و اقدامات او معنا می دهد ولایی بودن و اتصال به مقام ولایت است.

رئیسی خطرپذیر بودن را دیگر خاصیت ارتش جمهوری اسلامی و از مؤلفه های مهم قدرت خواند و اظهار داشت: دشمن می داند که اگر کوچک ترین خطایی بکند جریان با اراده قدرتمند و شهادت طلب مقابل او می ایستد و برای همین جرأت نمی کند کوچک ترین تعرضی به حریم خاکی و آبی و هوایی کشورمان انجام دهد.
وی اشاره کرد: دشمن می داند نیروی ارتش ما بعنوان یک نیروی انقلابی و ولایت‎مدار و خطرپذیر و مردمی آماده به خدمت در میدان است و برای دفاع از انقلاب و ارزش ها و تمامیت ارضی ایران اسلامی از جان خود می گذرند.

رئیس قوه قضائیه از کارنامه ارتش در عرصه خدمت رسانی به مردم نیز همچون توانمندی ها و موفقیت های ارتش در عرصه دفاعی و امنیتی قدردانی نمود و اظهار داشت: ارتش با برگزاری بیش از ۱۰ رزمایش موفق در مدت اخیر کارنامه درخشانی داشته اما در کنار این کارهای بزرگ از یاری مردم نیز غفلت نکرده است.
وی اشاره کرد: اعتماد مردم و لبخندی که ارتش بر لب مردم به خصوص آنها که نیازمند یاری بوده اند نشانده و رضایت فرمانده کل قوا از نیروهای ارتشی سرمایه بزرگی برای ارتش است که باید قدر آنرا دانست.
رئیسی تاکید کرد: یقین داریم اراده پولادین ارتش و ایمان به خدا و ولایی و مردمی و انقلابی بودن این نیرو و توانمندی ها و همین طور برخورداری از تازه ترین فناوری ها و بهترین تجهیزات نقطه قوت ارتش جمهوری اسلامی در تولید قدرت است.

رئیس دستگاه قضا اظهار داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی در همه عرصه ها در آمادگی به سر می برد و در بازدیدی که از مرزهای شرق کشور داشتم مشاهده کردم که حضور سپاه و ارتش و نیروهای مرزبانی در کنار هم مجال کوچک ترین تحرک را از اشرار و مزدوران دشمن گرفته است.
رئیسی اظهار داشت: امروز باوجود همه تهدیدها ایران در امن ترین شرایط به سر می برد و این در گرو نقش همه نیروهای مسلح دلاور ما به ویژه نیروهای ارتش است که از جان خود مایه گذاشتند تا ایران اسلامی مقتدر و سرافراز بماند.
رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه آینده ارتش جمهوری اسلامی با وجود فرماندهان و جوانان برومند و انقلابی روشن و درخشان است اشاره کرد: ارتش جمهوری اسلامی با تولید قدرت دشمنان را بیش از پیش مایوس کرده و به عقب خواهد راند.
آیت الله رئیسی همین طور از اهتمام ویژه دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش نسبت به توانمندی های علمی و عملی و اقدامات فناورانه و تلاش هایی که در جهت برنامه ریزی هر چه بهتر برای پیشبرد اهداف و ماموریت های ارتش صورت می گیرد قدردانی نمود.
آیت الله رئیسی همین طور همکاری ارتش جمهوری اسلامی با ارتش های منطقه را باارزش دانست و اظهار داشت که این حرکت موجب تقویت و استواری و ماندگاری اقدامات ارتش جمهوری اسلامی می شود.


منبع:

1400/02/03
12:58:25
5.0 / 5
627
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت