بازدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور از ۴ شركت فعال در ساخت واكسن كرونا

بازدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور از ۴ شركت فعال در ساخت واكسن كرونا علم عدل: رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن بازدید از از 4 شرکت فعال در ساخت واکسن مقابله با بیماری کرونا، بر تسریع در ساخت واکسن و برخورد با کوتاهی ها و ترک فعل ها دراین زمینه تاکید نمود.به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان امروز یکشنبه (۲۲ فروردین) ضمن سفر به استان البرز، بازدیدی ۹ ساعته از بخش های مختلف ۴ شرکت فعال در ساخت واکسن مقابله با بیماری کرونا همچون گروه دارویی برکت، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و سپند و انیستو پاستور ایران داشت و ضمن ابلاغ سلام و خدا قوت ریاست قوه قضاییه، از نزدیک در جریان پیشرفت تولید واکسن قرار گرفت.
وی در این بازدید که با همراهی دکتر مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام خمینی (ره) صورت گرفت، با اعلان اینکه ستاد اجرائی فرمان امام (ره) یک نهاد برجسته و علمی و درخشان است که خدمات فراوانی را به جامعه اسلامی ارائه کرده است، اظهار داشت: این ستاد در خیلی از حوزه ها همچون حوزه بهداشت، اقدامات ارزشمندی داشته و چه در حوزه مبارزه با کرونا و ساخت واکسن و چه در عرصه تولید اقلام بهداشتی نظیر وسایل بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا، کارهای چشم گیری از خود نشان داده است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان تولید واکسن کرونا را یکی از افتخارهای نظام اسلامی برشمرد و اظهار داشت: این اقدامی که هم اکنون در این ستاد در حال انجام می باشد، قابل تقدیر است.

وی در ادامه با اعلان اینکه ساخت واکسن کرونا یکی از ضرورت های امروز کشور است، اظهار داشت: مجموعه دستگاه قضایی حمایت های لازم را برای تسریع در ساخت این واکسن در اولویت دارد و هر اقدامی را برای سرعت بخشیدن در ساخت واکسن کرونا که یکی از اولویت های بهداشتی کشور است، صورت خواهد داد.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی بازدید کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور افزود: ساخت محصولات در رابطه با مقابله با ویروس کرونا و همین طور تولید واکسن کرونا، خط مقدم تحقق سیاست ها و فرمایشات مقام معظم رهبری در باب پدافند غیرعامل است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: سیاست نظام و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید داخلی از مصادیق این مساله است که در سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز مطرح گردیده است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: در سال قبل اقدامات مهمی در زمینه تولید اقلام بهداشتی صورت گرفت و درباره تولید واکسن کرونا نیز مطالعات و مراحل، مصداق جهش تولید است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان اضافه کرد: این سازمان اقداماتی در زمینه پیش گیری از گسترش ویروس کرونا داشته و حتی قبل از گسترش آن هشدارهای لازم را داده است. همین طور اقداماتی در زمینه رفع موانع تولید و ترخیص کالا و اقداماتی از این دست، داشته است.

وی با اعلان اینکه نباید در زمینه داروهای مورد نیاز به کشورهای خارجی وابسته و نیازمند باشیم، اظهار داشت: باید به سمتی حرکت نماییم که برای تهیه واکسن و داروها به خارج از کشور نیاز نداشته باشیم و حتی به سمتی برویم که صادرات داشته باشیم و ارزآوری ایجاد نماییم و این ارزآوری و وابسته نبودن یک امنیت پایدار به وجود می آورد.

شرکت ها و موسسات دارویی هم افزایی و همکاری داشته باشند

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اعلان اینکه دانش فنی تولید این داروها بسیار مهم می باشد، تاکید کرد: باید شرکتها و موسسات دارویی یک هم افزایی و یک همکاری داشته باشند و بخش های مختلف کشور با سرعت بخشیدن به این مساله موجب تولید انبوه این واکسن در کوتاه ترین مدت شوند و در وقت هزینه کمتری شود.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: برمبنای قانون اگر محصولی در کشور تولید شود چه بخش خصوصی و چه بخش دولتی حق واردات آنرا ندارد و این موضوعی است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند.

فرمان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» بر همه لازم الاجرا است

در ادامه این بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مجموعه سپند بازدید به عمل آورد.

وی در این بازدید با اشاره به نقش شهید فخری زاده در پیشرفت های علمی کشور، اظهار داشت: نقش شهید فخری زاده نقش برجسته ای بوده است و بواسطه همین برجسته بودن دشمن وجود ایشان را تحمل نکرد، اما روح آن شهید ناظر اقدامات و توسعه کارهای این مجموعه است.

وی با اعلان اینکه نوآوری و پیشرفت های این مجموعه قابل تقدیر است، اظهار داشت: باید یک هم افزایی و همکاری میان بخش های مختلف کشور و شرکت هایی که دارای دانش فنی و تخصصی تولید واکسن کرونا هستند، صورت گیرد. کرد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: باید همه بخش های کشور همچون بانک مرکزی، وزارت بهداشت، وزارت صمت، گمرک و حوزه هایی که باید مجوز بدهند یا تخصیص ارز داشته باشند همکاریهای لازم را داشته باشند.

وی در ادامه یکی از اولویت های سازمان بازرسی کل کشور را تحقق شعار سال عنوان نمود و اظهار داشت: فرمان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» بر همه لازم الاجرا است و بعنوان یک تکلیف قانونی، شرعی و یک ضرورت اجتناب ناپذیر که از یک پشتوانه قوی کارشناسی هم برخوردار است، همه باید به آن اهتمام لازم را داشته باشند.

در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان از انیستو پاستور ایران بازدید به عمل آورد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در این بازدید، اظهار داشت: همه بخش های کشور باید بمنظور تحقق شعار سال، فرآیندهای تکراری و پرپیچ و خم اداری و خوان های موجود برداشته شود و از راه های میان بر قانونی استفاده گردد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان افزود: همانطور که مقام معظم رهبری اختیاراتی به شورای سران قوا داده اند در بحث کرونا نیز اختیاراتی به ستاد مقابله با کرونا داده شده است که باید از اختیارات این ستاد برای تسریع در ساخت واکسن کرونا بهره برد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با اعلان اینکه باید از ظرفیت های فوق العاده ای که در سطح کشور وجود دارد برای مقابله با ویروس کرونا استفاده نمائیم، اظهار داشت: کوتاهی ها و کندی ها نباید موجب شود که در روند تولید واکسن کرونا وقفه ای ایجاد گردد.

منبع:

1400/01/23
10:27:42
5.0 / 5
1084
تگهای خبر: ابلاغ , اسلامی , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت