حجت الاسلام منتظری تأكید كرد؛

ضرورت ارتقای سطح علمی قضات

ضرورت ارتقای سطح علمی قضات به گزارش علم عدل دادستان کل کشور ضمن اشاره به اهمیت ارتقای سطح علمی قضات، اظهار داشت: به خاطر مسائل ساده پای افراد به بازداشتگاه ها باز نشود.به گزارش علم عدل به نقل از دادگستری لرستان، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری امروز سه شنبه در جریان بازدید از دادسرای عمومی و انقلاب خرم آباد در جمع قضات این دادسرا اظهار داشت: یکی از کارکردهای سفرهای استانی بازدید و بررسی وضعیت عملکردی دستگاه قضائی استان و دیدار با قضات و همکاران اداری است که باعث ارتقای عملکرد دستگاه قضائی و بهبود خدمت رسانی به مردم است.
این مسئول عالی قضائی با اشاره به اینکه جایگاه قضاوت یک جایگاه خاص و بسیار حساس است، اظهار داشت: جایگاه قضاوت یک جایگاه الهی و مقدس است که شما باید همواره مراقب و مواظب این جایگاه رفیع باشید و با اخلاص و عمل صالح و اجرای عدالت موجبات جلب رضایت الهی و مردم را فراهم کنید.
دادستان کل کشور اضافه کرد: یکی از وظایفی که شما باید مورد توجه خود قرار دهید مساله اصلاح ذات البین است. قضات باید این سیاست دستگاه قضائی را به صورت جدی دنبال کنند تا جایی که امکان دارد پرونده ها با صلح و سازش خاتمه یافته و رضایت اصحاب دعوا جلب شود.
حجت الاسلام منتظری اضافه کرد: مساله دیگر که مورد تاکید ریاست دستگاه قضائی بوده مبحث عدم صدور قرار بازداشت در موارد غیر ضرور است، بنابراین به شما قضات تاکید می شود تا جایی که امکان دارد از صدور قرارهای بازداشت غیر ضرور خودداری کرده و اجازه ندهید به خاطر مسائل ساده و غیر حساس پای افراد به بازداشتگاه ها باز شود.
وی افزود: اصلی ترین اولویت دستگاه قضائی هم اکنون تحول در دستگاه قضائی است و این مساله را باید همه همکاران به صورت جدی در دستور کار قرار دهند. لازمه این تحول هم کار جهادی و شبانه روزی است. البته این تحول از ارتقا و بهبود بی نیاز نیست و اگر در جهت بهبود عملکرد دستگاه قضائی پیشنهاد و طرحی دارید حتما عرضه دهید تا بررسی شود.
این مسئول عالی قضائی با تکیه بر اهمیت ارتقا سطح علمی قضات اظهار نمود: اغلب همکاران قضائی دادسرای خرم آباد نیروهای جوان و با انگیزه هستند که خود یک ظرفیت عالی برای افزایش و ارتقای جایگاه دستگاه قضائی است. البته این ارتقا بدون افزایش سطح علمی و دانش همکاران میسر نخواهد بود و شما باید دائماً با برگزاری نشست های علمی و مبحث محور به صورت هفتگی و ماهانه سطح دانش خویش را به روز نگه دارید.
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: یکی از لوازم اصلی در جهت بهبود عملکرد دادسرا برنامه ریزی و پیش روی گام به گام است.


منبع:

1400/01/10
23:28:56
5.0 / 5
1379
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت