آیت الله رئیسی:

قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در زمره حقوق عامه است

قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در زمره حقوق عامه است به گزارش علم عدل رئیس دستگاه قضا اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از طرف مردم را در زمره حقوق عامه دانست و اظهار داشت: هرگونه نقض قانون می تواند به حقوق مردم لطمه زده و حق الناس را تضییع کند.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی بامداد امروز چهارشنبه ۴ فروردین در ارتباط صوتی با نیروهای پلیس راهور سراسر کشور ضمن تقدیر از زحمات آنها بیان نمود: افسران و سربازان پلیس راهور در نظم بخشی به خیابان ها و معابر سراسر کشور نقش بسزایی دارند.

رئیس دستگاه قضا ضمن اشاره به نقش پلیس راهور در زمینه جلوگیری از شیوع کرونا اظهار نمود: پلیس راهور از راه کنترل تردد در ورودی شهرهای دارای وضعیت حاد کرونایی تاثیر قابل توجهی در پیشگیری از شیوع کرونا دارند.

آیت الله رئیسی همینطور ضمن اشاره به نقش پیشگیرانه پلیس راهور در حوزه پیشگیری از وقوع تخلفات جاده ای، بر ضرورت رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جانب مردم تصریح کرد و اظهار داشت: رعایت نکردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی هم باعث تضییع حقوق مردم است و هم خسارت های جبران نشدنی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس دستگاه قضا همینطور به کاهش آمار تلفات و خسارات جانی و مالی در جاده های کشور اشاره نمود و در عین حال متذکر شد: میزان فعلی خسارات و تلفات جاده ای هم به هیچ عنوان قابل قبول نیست؛ امیدواریم با تلاش همگانی و زحمات نیروهای پلیس راهور، تلفات و خسارات جانی و مالی در جاده های کشور به حداقل ممکن تقلیل پیدا کند.

آیت الله رئیسی در ادامه اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از جانب مردم را در زمره حقوق عامه دانست و با اشاره به اینکه همگان باید خویش را موظف به اجرای این قوانین بدانند، اظهار داشت: اجرای قانون یک لزوم اجتناب ناپذیر است و هرگونه نقض قانون می تواند به حقوق مردم لطمه زده و حق الناس را تضییع کند.

رئیس دستگاه قضا در انتها از صبر و ایثار خانواده های نیروهای پلیس راهور قدردانی کرد.


منبع:

1400/01/05
23:56:44
5.0 / 5
1547
تگهای خبر: پلیس , دستگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت