دادستان تهران خبر داد:

صدور گواهی الكترونیكی عدم سوء پیشینه در ۳ ساعت

صدور گواهی الكترونیكی عدم سوء پیشینه در ۳ ساعت دادستان عمومی و انقلاب تهران از صدور گواهی الکترونیکی عدم سوء پیشینه در کمتر از 3 ساعت آگاهی داد.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران علی القاصی با اشاره به اقدامات گسترده دادسرای تهران در امتداد تحقق سند تحول قضایی بیان کرد: در امتداد تحقق اهداف قوه قضاییه برای اجرائی شدن سند تحول قضایی و بهره گیری از سامانه های ارتباطی نوین با همکاری مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اقدامات موثری در این عرصه انجام شده است.
وی افزود: یکی از این اقدامات صدور گواهی عدم سوء پیشینه برای اشخاص متقاضی در کمتر از سه ساعت و در ساعات اداری بوسیله مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی Adliran.ir است که بر این اساس برای متقاضیان، گواهی عدم سوپیشینه به سرعت صادر می شود.
القاصی با اعلان اینکه تسریع در صدور گواهی عدم سوء پیشینه یکی از مطالبات متقاضیان از دستگاه قضایی است؛ اشاره کرد: بر اساس این اقدام بر خلاف روش سنتی سابق که میانگین صدور گواهی حدود ۱۰ روز طول می کشید در روش جدید علاوه بر کاهش زمان صدور گواهی عدم سوپیشینه، هزینه آن نیز به یک سوم روش سابق کاهش یافته است.
وی با تاکید اینکه متقاضیان گواهی دیگر نیازی به مراجعه حضوری ندارد، بیان کرد: خیلی از شهروندان و مراجعه کنندگان از روش دسترسی جدید ناآگاه هستند بدین سبب از متقاضیان درخواست گواهی عدم سوء پیشینه تقاضا می شود با مراجعه به سایت مذکور و انتخاب گزینه " ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه " نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.1399/12/27
11:42:57
0.0 / 5
1320
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت