رئیس قوه قضاییه:

پشتیبانی از بخش خصوصی ضروریست

پشتیبانی از بخش خصوصی ضروریست به گزارش علم عدل رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: حمایت تسهیلاتی و حقوقی و قضایی از بخش خصوصی ضروری می باشد.به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضاییه، سیدابراهیم رییسی رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان مازندران، پشتیبانی از مدیران خطرپذیر و شجاع را وظیفه همه دستگاه هایی دانست که دارای روحیه انقلابی هستند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه در راه خدمت به مردم، حفظ سلامت دستگاههای اداری بسیار بااهمیت است، اظهار داشت: همگان باید نسبت به تخلف و انحراف حساسیت جدی داشته باشند و اجازه ندهند مطلقا کوچکترین فسادی در نظام اداری رسوخ کند.

رییسی در همین زمینه خاطرنشان کرد: مدیران دستگاههای اداری بیش و قبل از هر جایگاه و نظارت های برون سازمانی باید نسبت به انحرافات و تخلفات در زیر مجموعه خود حساسیت و آلرژی داشته باشند.

رییس قوه قضاییه با تکیه بر این نکته که امور باید بگونه ای مدیریت شوند که انجام تخلف برای متخلفان به سهولت صورت نگیرد و در مقابل کسانی که می خواهند مسیر قانونی را طی کنند، به راه تخلف نروند، اضافه کرد: دستگاههای اداری باید در امر شناساندن قانون و مقررات به مردم اهتمام جدی داشته باشند.

رییسی با اشاره به اینکه در استان مازندران به واسطه حضور مردم متدین و تاریخ بلند این خطه، مبحث وقف همچون موضوعات مطرح است، اظهار داشت: اراضی وقفی در این استان و سایر استان ها به صورت موردی در مراجع قضایی رسیدگی می شوند، اما باید به صورت کلان، یک کارگروه در امر اراضی وقفی فعال شود تا جوانب مختلف این مورد را شناسایی و کارشناسی کند.

رییس قوه قضاییه حمایت تسهیلاتی، حقوقی و قضایی از بخش خصوصی را ضروری دانست و اظهار داشت: رها کردن بخش خصوصی بعد از واگذاری باعث بروز خسارت می شود.

رییسی ضمن اشاره به بازدید بامداد امروز خود از کارخانه نساجی قائمشهر اظهار داشت: در این بازدید مشاهده کردیم که یک بخش از این کارخانه بعد از واگذاری با خاک یکسان شده است و فردی که این کارخانه به او واگذار شده نتوانست به تعهدات خود همچون اشتغالزایی برای ۲ هزار نفر طی ۲ سال عمل کند و الان به خارج از کشور رفته و وکیل وی در دسترس نیست.

رییس دستگاه قضا افزود: همینطور در کارخانه کاغذ و چوب که امروز از آن بازدید کردیم، دیدیم که یک خط تولیدی این کارخانه که زمینه تولید ۹۰ هزار تُن کاغذ تحریر و تأمین ۳۰ درصد نیاز کشور را دارد، تعطیل شده است. جهت راه اندازی این خط تولید احتیاج به تصمیم گیری و اراده جدی چند دستگاه همچون سازمان جنگل ها، سازمان مراتعف وزارت صمت و... است. راه اندازی این خط تولید می تواند سهم بسزایی در اشتغالزایی در استان مازندران داشته باشد.

رییسی همینطور تصریح کرد که توسعه یافتگی استان مازندران در گرو توسعه توأمان بخش های مختلف همچون کشاورزی، صنعتی و گردشگری می باشد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به اینکه باید از زنجیره تولید و توزیع و مصرف حمایت عملی صورت بگیرد و در این راه باید نسبت به حذف جریان دلالی اقدام موثر صورت گیرد، اظهار داشت: این کار پیچیده ای نیست و می تواند به رضایت باغدار بعنوان تولیدکننده و مردم بعنوان مصرف کننده بینجامد.

منبع:

1399/12/25
13:34:32
0.0 / 5
1289
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت