رئیس سازمان بازرسی كشور خبر داد

تشكیل كارگروه مشترك اقتصادی برای حل مشكلات تولید

تشكیل كارگروه مشترك اقتصادی برای حل مشكلات تولید رئیس سازمان بازرسی کل کشور رمز برون رفت از مشکلات اقتصادی را توجه به تولید دانست و از تشکیل کارگروهی با کمیسیون اقتصادی مجلس برای حل مشکلات فراروی تولید آگاهی داد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن درویشیان ظهر یکشنبه در نشست با فعالان اقتصادی در ساری با اظهار اینکه ما می توانیم مشکلات را مرتفع نماییم، اضافه کرد: ارتباط با خارج از کشور منعی ندارد و لازم است اما بطور قطع کسی جز خودمان مشکلات را نمی توانیم حل نماییم.
وی با اعلان اینکه هیچ درب بسته ای و هیچ مشکل غیرقابل حلی در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: ایران در بحث هسته ای و خیلی از جهات جزو نخستین ها بشمار می رود و در عرصه تولید اتفاقات مبارکی بعد از پیروزی انقلاب در کشور رخ داده است.
وی با اظهار اینکه بسیاری ازگره های موجود خودساخته و قابل رفع است، افزود: هرجا که این باور ما می توانیم وجود داشت، مشکلات حل شد برای اینکه اعتقاد داریم با تغییر دولت آمریکا، تفاوتی در سیاست های ضد اسلامی آمریکایی ها ایجاد نمی گردد و همیشه در موضع برخورد ظالمانه با نظام اسلامی هستند.
حجت الاسلام درویشیان تصریح کرد: رمز برون رفت از مشکلات اقتصادی، تولید بوده برای اینکه خیلی از مشکلات ناشی از تولید است و رویکرد قوه قضائیه و سازمان بازرسی در زمینه تولید و سرمایه گذاری سالم، رویکرد اساسی است.
وی از شناسایی بسته ای از گره ها و قوانین دست وپاگیر وخلائهای موجود در حوزه اقتصادی آگاهی داد و با اشاره به تشکیل کارگروهی با کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: در حوزه نظام مالی وپولی، قوانین و غیره مشکلات شناسایی و پیگیری می شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به وجود مشکلاتی در حوزه مالیات، بانک ها، تامین اجتماعی و غیره اظهار داشت: اگر قوانین به درستی اجرا شود، شاهد برخی مشکلات نخواهیم بود.
بانک ها حق تملک واحدهای تولیدی را ندارند
وی افزود: بانک ها حق ندارند واحدهای تولیدی را تملک کنند ودر صورتت تملک نباید غیرفعال باشند و اعتقاد داریم بانک ها نمی توانند متولی خوبی برای واحدهای تولیدی باشند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با عنوان اینکه بانکهای باید ظرف سه سال به بنگاهداری خود اختتام دهند و تمامی واحدهای وابسته بانک ها باید واگذار شود، اظهار داشت: باوجود اینکه قوانین خوبی داریم اما برخی قوانین به درستی اجرا نمی گردد.
وی با انتقاد از برنجکاری در بعضی استان های کم آب وخشک کشور آنرا غیرقابل توجیه دانست و درباره مشکلات نساجی مازندران نیز اظهار داشت: قرار شد ظرف مدت دو ماه ونیم مشکل این کارخانه قدیمی رفع گردد.
حجت اسلام درویشیان، مشکل تعهدات ارزی صادرات را همچون مسائل عنوان نمود و اظهار داشت: در حال پیگیری مسائل با بانک مرکزی هستیم تا به وحدت رویه ای دراین زمینه برسیم.
وی ممنوعیت ناگهانی صادرات را از دیگر دغدغه ها بیان کرد و اظهار داشت: باید بازارهای صادراتی را صیانت نماییم برای اینکه رقبای سرسختی داریم و اگر حتی یکماه در صادرات یک محصول توقف ایجاد شود، به سبب وجود رقبا، بازارها را از دست خواهیم داد و طرف های ما از ثبات صادراتی استقبال خواهدنمود.
وی با اشاره به ورشکستگی واحدهای تولیدی رسیدگی می شود، اظهار داشت: تعدادی از واحدها واقعاً ورشکسته نیستند و رکود آنها دلیلهای دیگری دارد که باید بررسی شود.
حجت الاسلام با تاکید براینکه قوه قضائیه از مدیران سالم، ریسک پذیر و شجاع حمایت ودفاع می کند، از تشکیل کارگروه رفع موانع تولید توسط سه قوه آگاهی داد و اظهار داشت: مقررات دست وپاگیر در این کارگروه بررسی و رسیدگی می شود.


منبع:

1399/12/24
22:54:42
0.0 / 5
1285
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت