همزمان با عید مبعث صورت گرفت؛

آزادی ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد كردستان

آزادی ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد كردستان به گزارش علم عدل همزمان با عید سعید مبعث و سفر رئیس سازمان زندان ها به کردستان، ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد این استان آزاد شدند.


به گزارش علم عدل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در ادامه برنامه های دومین روز از سفر استانی خود به کردستان قبل از ظهر امروز در مراسم آزادسازی زندانیان غیر عمد زندان های کردستان، با یادآوری این جمله از شهید لاجوردی که مجرم تا پیش از زندان مجرم است و پس از زندان، انسانی مستحق کمک می باشد، اظهار نمود: سر درب همه زندان ها یک آیه نوشته شده است که به مبحث دستگیری و هدایتگری اشاره دارد و بدان معناست که زندانیان نیازمند هدایت هستند.
به قول رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی، همه در مقابل مبارزه با ناهنجاری و ظلم و فساد مسئولیم و هدایتگری همگانی، یک وظیفه انسانی است.
حاج محمدی حیات بخشی به انسان ها به معنای حیات طیبه را یک وظیفه انسانی خواند و اظهار داشت: انسان با پشتیبانی از نیازمندان و چنین اعمالی خود به حیات طیبه و آرامش می رسد و به جای اینکه برای دیگران درد باشد، به درد ایشان رسیدگی می کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد آزادی ۲۶ نفر از زندانیان هستیم که امیدواریم این آزادی از زندان، مقدمه آزادی واقعی باشد.
وی ادامه داد: برپایه آموزه های دینی و فرمایشات امام و رهبری زندان ها باید به تربیت گاه تبدیل گردد و در دوره تحول وظیفه ما این است که به غیر از رساندن زندانیان به جایگاه واقعی خود، از خانواده ی آنان هم دستگیری نماییم.
ایشان در ادامه از تهیه وتوزیع یک هزار ۵۰۰ بسته ارزاق به ارزش ۳۷۵ میلیون تومان برای خانواده زندانیان استان کردستان اطلاع داد که امروز همزمان با عید مبعث به آنها اهدا می شود.
حاج محمدی اضافه کرد: خانواده زندانی برای ما مهم می باشد و نباید اجازه دهیم فرزندان زندانیان به سرنوشتی مشابه، گرفتار شوند چون که خانواده نقشی در زندانی شدن سرپرست خود نداشته و بطور قطع مستحق حمایت و کمک است.
او همینطور با اعلان اینکه کردستان برای سازمان زندان ها دارای اولویت است، اشاره کرد: ۶۲۵ میلیون تومان کمک نقدی هم از محل کمک های بنیاد تعاون زندانیان و بنیاد علوی؛ علاوه بر بسته های معیشتی برای خانواده زندانیان کردستان اختصاص یافته که برای شب عید نوروز تقدیم آنها می شود.
در ابتدای این مراسم ماموستا رستمی امام جمعه سنندج با اعلان اینکه زندان دانشگاه تربیت و اخلاق است، اظهار داشت: کمک کردن به آزادی و تربیت و اصلاح یک فرد، کاری پرارزش و مهم می باشد و باید این امر خیرخواهانه همچنان ادامه یابد.
ماموستا فایق رستمی، آزادی یک زندانی را آزادی هزاران زندانی توصیف کرد و اضافه کرد: همه باید برای اصلاح و تربیت افراد مجرم، تمام تلاش خویش را به کار گیریم تا شاهد کمترین صدمه های اجتماعی در جامعه باشیم.
مدیرکل زندان های کردستان هم در این آیین با اعلان اینکه همه باید دست به دست هم داده و زندانیان را اصلاح و آماده بازگشت به جامعه نماییم، اضافه کرد: طبق دستور رئیس سازمان زندان ها، زندانیان بدهکار زیر ۵۰۰ میلیون ریال بدهی نباید در زندان بمانند و همه باید برای آزادی آنان تلاش کنند.
مراد فتحی خواهان تلاش بیشتر زندانبان ها و مددکاران برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد شد و اظهار داشت: به مناسبت اعیاد رجبیه و در ۲ هفته اخیر، با احتساب ۲۶ نفر امروز، ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد در استان آزاد شدند.
وی تصریح کرد: باآنکه کردستان منطقه محرومی است اما مردم آن، همت بلندی دارند و تعداد زندانیان آزاد شده در همین مدت کم، نشان از خیرخواهی و روحیه لطیف و مهربان این خطه از ایران اسلامی دارد.
برپایه این گزارش ستاد دیه استان، سازمان بسیج حقوقدانان سپاه بیت المقدس، گروه های جهادی و خیرین، انجمن های مردم نهاد، ستاد اجرایی فرمان امام و ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در آزادسازی ۲۶ زندانی جرائم مالی کردستان مشارکت داشتند.
منبع:

1399/12/23
12:19:02
0.0 / 5
218
تگهای خبر: آزادی , اسلامی , جرم , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت