سخنگوی كمیسیون تلفیق خبر داد

بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان ارسال شد

بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان ارسال شد به گزارش علم عدل سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400، اظهار داشت: بودجه به شورای نگهبان ارسال شد و در صورت ایرادات از طرف شورای نگهبان، در جلسه شنبه هفته آتی کمیسیون تلفیق رفع می شود.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری امروز (یکشنبه، ۱۷ اسفندماه) در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه بررسی بودجه ۱۴۰۰ در جلسه علنی شب گذشته به پایان رسید، اظهار داشت: بر طبق تصمیم نمایندگان قرار شد وزارت راه و شهرسازی از محل فروش املاک و اراضی به قیمت کارشناسی تا مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مدارس در مجموعه های مسکن مهر و مناطق کم برخوردار قرار دهد.
نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای احیای سکونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده و تاریخی اختصاص می یابد.
وی افزود: ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها برای احیای تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی با اولویت استان های با نرخ بیکاری بالاتر و محروم تر در اختیار بانکهای توسعه ای و تخصصی قرار می گیرد.
زارع با اشاره به قانون جهش تولید مسکن افزود: بر طبق تصمیم مجلس بانک ها مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از محل منابع شان برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرهای کوچک و متوسط پرداخت کند.
این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، تصریح کرد: قرار شد ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل منابع هدفمندی یارانه ها برای محرومیت زدایی در استان های مختلف کشور باتوجه به طرح آمایش سرزمینی و فاکتورهای محرومیت زدایی توزیع شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰، با اعلان اینکه ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای محروم کل کشور از محل منابع هدفمندی یارانه ها تخصیص یافت، افزود: بودجه به شورای نگهبان ارسال شد و در صورت ایرادات از طرف شورای نگهبان، در جلسه شنبه هفته آتی کمیسیون تلفیق رفع می شود تا گزارش کمیسیون در این خصوص یکشنبه هفته آتی در صحن علنی بررسی شود.
منبع:

1399/12/17
23:51:38
0.0 / 5
1055
تگهای خبر: اسلامی , تاریخی , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت