امروز در اهواز؛

عضو جبهه النصره اعدام شد

عضو جبهه النصره اعدام شد یکی از اعضای اصلی گروهک تروریستی حرکه النضال العربی لتحریر الاهواز و جبهه النصره به اعدام محکوم و این حکم امروز اجرا شد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، جاسم حیدری، یکی از اعضای اصلی گروهک تروریستی حر که النضال العربی لتحریر الاهواز و جبهه النصره بعد از انجام رسیدگی های قضائی مجرم شناخته و به اعدام محکوم شد.
چهارم آذرماه سال ۹۴ بود که سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت مبادرت به تیراندازی به صورت رگبار به سمت در و دیوار کلانتری ۱۷ کوی علوی اهواز کردند.
مهاجمان مسلح در ادامه از تیراندازی و عملیات خرابکاری خود جهت انتشار در فضای مجازی فیلم و عکس تهیه کردند و صحنه جرم گریختند.
تحقیقات ابتدایی حکایت از این داشت که تیراندازی با بهره گیری از تفنگ کلاشینکف بوده و تعداد ۱۸ پوکه از روبروی مقر کلانتری جمع آوری شد.
تحقیقات زیر نظر دستگاه قضائی ادامه داشت تا اینکه فردی به نام جاسم حیدری بعنوان عامل اصلی این اقدام شناسایی و دستگیر شد. بررسی سوابق جاسم حیدری حکایت از آن داشت که این فرد در سال ۱۳۸۷ به جرم سرقت مسلحانه از یک مغازه طلافروشی به ۵ سال حبس محکوم شده بود و مدتی بعد از گذراندن دوران حبس و آزادی از زندان به افکار گروهک های تکفیری تمایل پیدا کرده و با این گروهک های جلساتی را به صورت مخفیانه برگزار می کرده است.
تحقیقات حاکی از این بود که جاسم حیدری با هدایت گروهک تروریستی حر که النضال العربی با دریافت مبالغی مبادرت به تهیه کلیپ هایی از حملات مسلحانه خود کرده و برای پخش در اختیار شبکه های سعودی قرار داده است.
این تمام اقدامات مجرمانه جاسم حیدری نیست؛ چونکه مطالعات نشان می دهد که این فرد به عضویت گروهک تروریستی جبهه النصره در سوریه پیوسته و دوره های نظامی و تکفیری را در آنجا گذرانده است؛ علاوه بر این، جاسم حیدری، در عملیات های تروریستی مختلف در سوریه نقش داشته و به هلند، ترکیه، یونان و اتریش برای همکاری با گروهک های تروریستی رفته بوده است.
جاسم حیدری هر ماه مبالغی از جانب ترکیه، قطر، عربستان و آمریکا دریافت می کرده است.
با صدور کیفرخواست، پرونده اقدامات خرابکارانه جاسم حیدری به دادگاه ارجاع شد. برمبنای کیفرخواست صادره، جاسم حیدری متهم به عضویت در گروهک های تروریستی جبهه النصره، اخبارالشام و جیش الحر و… است.
پس از تشکیل جلسات دادرسی، دادگاه درباب اقدامات تروریستی جاسم حیدری مبادرت به صدور رأی کرد. برمبنای رأی دادگاه، اقدامات جاسم حیدری مشمول عنوان مجرمانه بغی می شود و به همین دلیل دادگاه، جاسم حیدری را محکوم به اعدام کرد.
با فرجام خواهی متهم، پرونده جهت بررسی در اختیار دیوان عالی کشور قرار گرفت که در نهایت بعد از انجام بررسی های لازم، شعبه رسیدگی کننده در دیوان عالی کشور رأی دادگاه بدوی را تأیید کرد.

1399/12/12
21:22:47
0.0 / 5
1129
تگهای خبر: آزادی , پرونده , جرم , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت