طرح پایش قضایی زندانیان ورامین اجرا شد

طرح پایش قضایی زندانیان ورامین اجرا شد رئیس کل دادگستری استان تهران به همراه ۵۰ نفر از قضات محاکم و شعب مختلف اجرای احکام در ندامتگاه ورامین حضور بهم رساندند تا به پرونده های زندانیان رسیدگی کنند.


به گزارش علم عدل به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، محمدجواد حشمتی در اجرای طرح پایش قضایی زندانیان ندامتگاه ورامین اظهار داشت: طی روزهای پایانی سال، خانواده های این افراد، چشم انتظار آزادی عضو خانواده شان هستند و تلاش براین است تا حد ممکن زندانیانی که واجد شرایط قانونی هستند، از تاسیسات و ارفاقات حقوقی برخوردار شوند.
وی خاطرنشان کرد: این قبیل اقدامات که دستگیری از درماندگان است، نزد خداوند متعال ماجور است و ان شاءالله بیشتر از گذشته نهادهای اجتماعی به کمک زندانها بیایند تا شاهد تکرار جرم و بازگشت به زندان نباشیم و در حقیقت زندان ها تبدیل به دانشگاه و آموزشگاه نیکی ها شود.
در این نشست، مدیرکل زندان های استان تهران هم ضمن سخنانی عنوان کرد: از آغاز آغاز طرح پایش قضایی که مورد تاکید مقامات عالی قوه قضاییه و ریاست سازمان زندان ها است، ضمن حضور گسترده مقامات قضایی و قضات در زندان ها و بررسی پرونده های زندانیان، تعداد متهمان کاهش یافته است.
سیدحشمت الله حیات الغیب در ادامه بیان داشت: با برگزاری ۱۰ هزار و ۴۹۵ مورد جلسات دادرسی الکترونیک طی پنج ماه اخیر، آمار اعزام مددجویان به محاکم قضایی به کمتر از یکصد نفر در کل استان رسیده است.
وی در مورد مددجویان ندامتگاه ورامین هم توضیح داد: طی این مدت، با حضور قضات، تلاش مدیر، مسؤلان و مددکاران این مرکز، ۱۹۲ نفر هم ضمن دریافت احکام تخفیفی و رافت دستگاه قضایی، از این مرکز آزاد شده، به کانون خانواده هایشان بازگشته اند.
بر طبق این گزارش، در طرح پایش، محسن مقدس بازرس ویژه رئیس کل دادگستری و ۵۰ نفر از قضات محاکم و اجرای احکام و دادیاران هم شرکت داشتند که طی دیدار حضوری با تمام زندانیان که تا غروب ادامه داشت، زمینه آزادی ۱۵ نفر با استفاده از مرخصی آخر حبس فراهم گردیده، ارفاقات قانونی در مورد زندانیان واجد شرایط دیگر هم اعمال شد تا نتایج آن بزودی اعلام می گردد.
منبع:

1399/12/11
20:27:41
0.0 / 5
1181
تگهای خبر: آزادی , پرونده , جرم , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت