مدیر كل زندان های استان تهران:

در شب میلاد حضرت علی (ع) 291 نفر از زندانیان آزاد شدند

در شب میلاد حضرت علی (ع) 291 نفر از زندانیان آزاد شدند به گزارش علم عدل مدیر کل زندان های استان تهران با تبریک به مناسبت میلاد فرخنده امیرالمومنین حضرت علی (ع) اظهار داشت: با کوشش های صورت گرفته، تعداد 291 نفر از زندانیان نیازمند آزاد شده، به کانون خانواده بازگشتند.


به گزارش علم عدل به نقل از اداره کل زندان های استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب در جمع نیکوکاران همکار با مرکز مراقبت پس از خروج استان تهران که علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران نیز حضور داشت، اظهار داشت: با کمک شما خیرین و مساعدت دستگاه قضایی و تلاش شبانه روی مددکاران زندان ها، همزمان با ایام خجسته اعیاد رجبیه و میلاد امیرالمومنین، 291 نفر با پرداخت بدهی و جلب رضایت شکات یا تأسیسات حقوقی آزاد شدند.

مدیرکل زندان های استان تهران اضافه کرد: بحمدالله باوجود شرایط اقتصادی ناشی از بیماری کرونا در جهان و کشورمان، نیکوکاران مانند همیشه در میدان ایثار و فداکاری حضور دارند و با بخشیدن بخش از مال و دارایی خود، بدهی افراد درمانده را پرداخت می کنند.

حیات الغیب اظهار داشت: این روحیه به پیروی از سیره علوی و دستگیری از درماندگان با قوت مضاعفی در جامعه دنبال می شود و می توان با قاطعیت اظهار داشت: هم اکنون هیچ زندانی نیازمند بدهکار با بدهی کمتر از پنجاه میلیون تومان در استان تهران نداریم که فقط به سبب این بدهی تحمل حبس نماید.

وی تاکید کرد: از مجموع 291 نفر که همزمان با میلاد مولی الموحدین حضرت علی(ع) و روز مددکار آزاد شدند، 50 نفر توسط خیرین و نیکوکاران و بقیه با پیگیری مددکاران و اعطای مرخصی اختتام حبس توسط قضات دادسراها و محاکم آزاد گردیدند. از طرف دیگر 203 نفر نیز به مرخصی بین ایام حبس اعزام شدند.

این مقام ارشد زندان های استان تهران افزود: طی مدت حبس، انجمن پشتیبانی از خانواده زندانیان و پس از آزادی زندانیان نیز مرکز مراقبت پس از خروج امر حمایت های معیشتی و شغلی آنان را با کمک های شما خیرین بر عهده دارد. علاوه بر این مشاوره های حقوقی، تحصیلی، خانوادگی و روانشناسی صورت می گیرد تا از ارتکاب مجدد جرم و بازگشت به چرخه جرم پیشگیری شود.

مدیر کل زندان های استان تهران با تقدیر از کمک های مومنانه نیکوکاران تصریح نمود: یقین بدانیم این کمک ها نزد خداوند متعال بدون اجر و پاداش نخواهد بود، شاید هر چند کم ولی با هدیه لبخند به فرزند آن زندانی نیازمند، گره گشای مشکل بزرگی از زندگیمان باشد.

بر طبق این گزارش، نیکوکاران استان تهران با حضور گسترده در عرصه های نیکی و ایثار، 50 نفر را در شب میلاد امیرالمومنین و روز مددکار آزاد کردند.
*سازمان اوقاف و امور خیریه، زمینه آزادی 13 نفر را فراهم کرد
مدیر کل زندان های استان تهران با اشاره به نقش نهادهای اجتماعی در دستگیری از زندانیان نیازمند اظهار داشت: نیکوکاران در اعیاد و مناسبت های مختلف ملی و مذهبی، بیش از روزهای دیگر وارد میدان ایثار می شوند و با بخشیدن قسمتی از مال و دارایی خود بدهی افراد درمانده را پرداخت می کنند.

حیات الغیب گفت: به مناسبت سیزدهم ماه رجب و میلاد امیرالمومنین، سازمان اوقاف و امور خیریه از ندامتگاه تهران بزرگ، بدهی سیزده نفر زندانی نیازمند را تقبل نمود که به زودی آزاد خواهند شد.

مدیرکل زندان های استان تهران اظهار داشت: به دنبال بازدید معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، با پرداخت فوری بدهی پنج نفر زندانی نیازمند، زمینه آزادی آنان فراهم گردید و تا اختتام هفته، بدهی هشت نفر دیگر پرداخت خواهد شد که در جمع این نهاد، سیزده نفر را به کانون خانواده هایشان بازمی گرداند.

وی با تقدیر از این اقدام انساندوستانه افزود: نیکوکاران در اعیاد و مناسبت های مختلف ملی و مذهبی، بیش از روزهای دیگر وارد میدان ایثار می شوند و با بخشیدن مال و دارایی خود بدهی افراد درمانده را پرداخت می کنند.

حیات الغیب همین طور اظهار نمود: کمک های ما برای آزادی زندانیان نیازمند، ضمن شاد کردن دل خانواده های آنها، آثار و برکات این ایثار در تمامی زندگی ما تا همیشه جاری خواهد بود.

وی تاکید کرد: همین طور این امر آثار مثبتی هم برای زندانی و هم خانواده اش دارد؛ برای اینکه چنین افرادی بیش از دیگران در معرض لطمه های احتمالی اجتماعی هستند و آزادی این افراد که بزهکار نیستند و فقط بر حسب اتفاق و ناخواسته دست به ارتکاب جرمی زده اند، صدقه جاریه در زندگی نیکوکاران است.

بر طبق این گزارش، طی همین بازدید، 30 نفر دیگر از زندانیان نیز با ادامه اجرای طرح پایش قضایی که توسط فیروزجایی معاون دادستان تهران در امور زندان ها اجرا گردید، آزاد شده و ندامتگاه تهران بزرگ را به مقصد خانه هایشان ترک کردند.

منبع:

1399/12/08
12:29:10
0.0 / 5
1132
تگهای خبر: آزادی , ثبت , جرم , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت