رییس سازمان پزشكی قانونی:

پزشكی قانونی در عین خدماتی بودن، مجموعه ای علمی است

پزشكی قانونی در عین خدماتی بودن، مجموعه ای علمی است رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: حدود یک سوم پرونده های قضایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود و این سازمان در عین خدماتی بودن، مجموعه ای علمی و تنها سازمان در سیستم قضایی است که اعضای هیئت علمی در آن مشغول به کار هستند.


به گزارش علم عدل به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور، عباس مسجدی بامداد امروز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه در مراسم افتتاح ساختمان آزمایشگاه و تشریح پزشکی قانونی کردستان اشاره کرد: حدود ۴۰ نوع خدمت در قالب معاینات بالینی توسط سازمان به مردم ارائه می شود که ۹۰ درصد کار سازمان را به خود اختصاص می دهد.
مسجدی تشریح را همچون خدمات تخصصی سازمان عنوان و اشاره کرد: حدود ۴ درصد خدمات سازمان مربوط به بخش تشریح است و با وجود آنکه تصور عموم از پزشکی قانونی تنها تشریح و معاینه جسد است، این خدمت درصد کمی از خدمات سازمان را دربرمی گیرد.
وی آزمایشگاه و کمیسیون را از دیگر حوزه کارهای تخصصی سازمان دانست و اضافه کرد: در این بخش ها نیز شاهد پیشرفت ها و دست یابی به موفقیت های خوبی بوده ایم.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به اینکه پزشکی قانونی امروز در مرز دانش حرکت می کند، اشاره کرد: طی سالهای اخیر کشور در عرصه های مختلف علمی پیشرفت های زیادی داشته همچون در حوزه علوم پزشکی که پیشرفت های محقق شده در پزشکی قانونی نیز در همین راستا است.
مسجدی در آخر ابراز امیدواری کرد تا با اجرائی شدن سند تحول قوه قضائیه زمینه گسترش هر چه بیشتر عدالت و ارائه هرچه بهتر خدمات در سیستم قضایی به مردم کشور فراهم گردد.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی و دستگاه قضا امروز در قالب افتتاح این ساختمان به مردم عزیز استان کردستان هدیه شد، اظهار داشت: راه اندازی این ساختمان منجر به تسهیل خدمت رسانی به مردم و تسریع دادرسی و نیز کیفیت بخشی به کار سیستم قضایی در استان می شود.
وی با اعلان اینکه پزشکی قانونی دستگاهی خدمت رسان است، گفت: به روز رسانی وسایل، تجهیزات و امکانات در امتداد ارتقای کیفیت اقدامی بسیار مهمست که امیدواریم با شروع به کار این ساختمان خدمات بهتر و با کیفیت تری به مردم ارائه شود.
رئیس کل دادگستری استان کردستان اشاره کرد: کمبود نیرو در پزشکی قانونی یکی از اشکالات بارز و اساسی این سازمان است و حل این مشکل نیازمند همراهی و همکاری مسئولان مربوط است.
در این مراسم، خانی آباد مدیر کل پزشکی قانونی استان کردستان نیز گزارشی از مراحل ساخت پروژه اداره کل پزشکی قانونی استان ارائه کرد.1399/11/21
20:38:02
0.0 / 5
1688
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت