راه اندازی قرارگاه فرهنگی شهید لاجوردی در قزلحصار

راه اندازی قرارگاه فرهنگی شهید لاجوردی در قزلحصار به گزارش علم عدل مدیر کل زندانهای استان تهران در مراسم افتتاح قرارگاه فرهنگی شهید لاجوردی اظهار داشت: با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیتها، تلاش می نماییم خانواده زندانی در کنار کمک های اقتصادی، در حوزه لطمه های اجتماعی و فرهنگی نیز مورد حمایت قرار گیرد.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب که به همراه مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در مراسم افتتاح قرارگاه فرهنگی شهید لاجوردی حضور یافته بود، اشاره کرد: این طرح از برنامه های تحولی سازمان زندان هاست که با جدیت در زندان های استان تهران دنبال می شود و در آن نیروهای جهادی و مردمی به یاری مسئولان زندان ها شتافته اند تا خدمات قضایی، مشاوره ای، مددکاری، درمانی و مالی به زندانیان و خانواده های آنان ارائه نمایند.
وی همین طور اظهار داشت: با نگاه علمی و کاربردی و مشارکت نیروهای جهادی و اندیشمندان می توانیم مهارت افزایی را در تمام بخش های اقتصادی، اجتماعی، حقوقی، بهداشتی و همین طور حرفه آموزی را در بین خانواده زندانیان رشد دهیم.
مدیر کل زندانهای استان تهران افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و در تغییر در شیوه خدمت رسانی به خانواده های زندانیان، انجمن پشتیبانی از زندانیان نیز پیشگام شده تا انشاءالله بتوانیم در این بخش، تحولات اساسی و بنیادین در سطوح فرهنگی، بهداشت و درمان و اشتغال ایجاد گردد.
در ادامه مراسم، جبار باقری مدیرعامل انجمن پشتیبانی از ندانیان مرکز نیز اظهار داشت: پشتیبانی از خانواده زندانی، تأثیر مستقیم بر اصلاح و تربیت زندانی خواهد داشت و آرامش به وجود آمده سبب اثرپذیری آموزه های فرهنگی در داخل زندان می شود.
باقری اضافه کرد: در طول مدت حبس، لطمه های اجتماعی مختلفی در کمین خانواده های زندانیان است و اجرای چنین طرح هایی می تواند سبب کاهش لطمه گردد.
وی تاکید کرد: زندانی برمبنای حکم قضایی مدتی را جهت تحمل کیفر در زندان سپری می کند ولی اعتقاد داریم حساب خانواده زندانی از زندانی جدا است، ما به حکم وظیفه و مسئولیتی که داریم از این خانواده ها حمایت می نماییم.
بر طبق این گزارش، قرارگاه فرهنگی شهید لاجوردی در مقابل ندامتگاه قزلحصار، روزانه پذیرای خانواده هایی است که با سوالات یا مشکلات فرهنگی، قضایی، روانشناسی، معیشتی یا اجتماعی مراجعه می نمایند و کارشناسان مجرب هر حوزه پاسخگوی آنان می باشند. گروه های جهادی و اندیشمندان نیز می توانند برای مشارکت در این امر، به قرارگاه مراجعه کنند.
همین طور ایاب و ذهاب خانواده ها و مراجعین نیز از جاده قزلحصار تا قرارگاه، رایگان و هزینه آن توسط انجمن پشتیبانی از زندانیان مرکز تامین می گردد.
منبع:

1399/11/12
21:18:34
0.0 / 5
1133
تگهای خبر: حبس , حكم , خدمات , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت