محسنی اژه ای؛

سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد

سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد به گزارش علم عدل محسنی اژه ای با اعلان اینکه سند تحول قضائی زیر نظر نخبگان تدوین شد، اظهار داشت: البته این سند نیاز به ارتقا دارد.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در مراسم افتتاح زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه گفت: در گام دوم انقلاب باتوجه به اقتضائات زمانی و شناسایی نقاط قوت و ضعف و همین طور ارتقای توان علمی کشور، نیاز به تحولاتی در بخش های مختلف قوه قضائیه احساس می‎ شد که برای نیل هرچه سریع تر و جامع تر به این تحولات، سندی تدوین گردید. این سند در امتداد تکالیف قانونی قوه قضائیه و مسئولیت های دستگاه قضا ذیل اهداف نظام جمهوری اسلامی است. معاون اول قوه قضائیه اشاره کرد: برای تهیه و تدوین سند تحول قضائی، از همه صاحبنظران و نخبگان در داخل و خارج از قوه قضائیه شامل نخبگان و متخصصان حوزوی و دانشگاهی در رشته های مختلف استفاده شد؛ همین طور باید یادآوری نماییم که سند تحول قوه قضائیه که تدوین و ارائه شده است، نیاز به تکمیل و ارتقا دارد و راه برای تکمیل و ارتقای این سند باز است. وی اشاره کرد: احراز هویت برخط یکی از خدمات الکترونیکی سریع، کم هزینه و همراه با تکریم مردم است؛ چه کسانی که دادخواست حقوقی می دهند و چه طرف دعوای شاکی و خواهان، در ابتدا باید هویت آنها محرز شود. وی اشاره کرد: اقدامات الکترونیکی یک زنجیره است؛ تا به امروز برخی از حلقه ها انجام شده که بایستی این حلقه ها تکمیل و به هم متصل شوند و اگر زنجیره دولت الکترونیکی به مفهوم عام در کل کشور تکمیل شد نتیجه آن برای مردم ملموس و محسوس خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای بیان داشت: در دوره جدید باتوجه به حضور جوانان متخصص و متعهد و دلسوز در دستگاه قضائی، پروسه هوشمندسازی و استفاده از امکانات فناورانه در بخش های مختلف دستگاه قضائی شتاب گرفته است و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و همکاران وی، اقدامات کثیر و متنوعی را در جهت تمهید زیرساخت های الکترونیکی دستگاه قضائی انجام داده اند.
معاون اول قوه قضائیه اشاره کرد: اجرای کامل و جامع مفاد و برنامه های سند تحول قضائی، در گروی بهره گیری از پروژه ها و امکانات فناورانه است به شکلی که فقدان یا ضعف در زیرساخت های الکترونیکی مانع از تکمیل اجرای سند تحول قضائی خواهد شد. ایشان سپس با اشاره به سایر الزامات تحقق جامع و کامل سند تحول قضائی اظهار داشت: در امتداد اجرای مفاد سند تحول قضائی همکاری دولت و مجلس و همین طور مشارکت عموم مردم و نخبگان و سمن ها ضروری است؛ همین طور نقش رسانه های دیجیتال و مکتوب و خصوصاً رسانه ملی نیز در معرفی و شناساندن اهداف سند تحول بسیار پر اهمیت است و بنده در همین جا از رسانه ملی به جهت برنامه سازی در امتداد تبیین محتوای سند تحول قضائی بمنظور بالا بردن آگاهی مردم تقدیر می کنم و امیدوارم این برنامه سازی ها، با قوت بیشتری استمرار یابد. زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه، گامی دیگر در جهت اهداف سند تحول دستگاه قضائی است
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ادامه با اشاره به افتتاح سامانه احراز هویت برخط قوه قضائیه و نقش این سامانه در تسهیل و تسریع توأم با کرامت امور قضائی مردم، افزود: مرحله نخست از ترتیب اثر دادن به امور مراجعه کنندگان به دستگاه قضائی، احراز هویت آنها است و چنانچه مرحله احراز هویت به درستی و دقت انجام نگیرد، بنیان سلسله اقدامات بعدی نیز کج گذاشته می شود بدین سبب موضوع احراز هویت، همچون موضوعات بسیار مهم در همه دستگاهها همچون دستگاه قضائی است که با شروع به کار سامانه احراز هویت برخط امیدواریم امور در رابطه با مراجعه کنندگان به دستگاه قضائی، با سرعت و کیفیت بالاتری انجام گیرد. معاون اول قوه قضائیه اشاره کرد: زیرساخت احراز هویت برخط قوه قضائیه، گامی دیگر در جهت اهداف سند تحول دستگاه قضائی و تسریع و تسهیل توأم با تکریم مراجعان به دستگاه قضائی است و امیدواریم با ارتقای مداوم سامانه های الکترونیک دستگاه قضائی، امور قضائی مردم با سرعت و دقت بیشتر و هزینه کمتر صورت گیرد. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای اشاره کرد: باید زنجیره هوشمند سازی فرآیندها و تحقق کامل دولت الکترونیک در تمام بخش ها و دستگاه های کشور تحقق یابد تا حلاوت انجام سریع و دقیق و توأم با کرامت امور در کام مردم بنشیند. معاون اول قوه قضائیه اشاره کرد: بکارگیری جوانان دلسوز و کارآمد همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و امروز نیز در دستگاه قضائی جوانانی همچون آقای زارع پور با تخصص و تعهد خود در حال پیشبرد امور هستند و ما با مشاهده پروژه فناورانه افتتاح شده در دستگاه قضائی شاهد کارآمدی و حضور مثمرثمر این جوانان هستیم.


منبع:

1399/10/23
23:25:06
0.0 / 5
1565
تگهای خبر: اسلامی , خدمات , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت