آیت الله رئیسی در مراسم سالگرد شهید حاج قاسم :

عاملان ترور سردار سلیمانی دیگر امنیت نخواهند داشت

عاملان ترور سردار سلیمانی دیگر امنیت نخواهند داشت به گزارش علم عدل رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه اخراج قطعی آمریکایی ها از منطقه از جلوه های قطعی انتقام سخت خواهد بود، اظهار داشت: آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی در هیچ جای دنیا امنیت نخواهند داشت.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه امروز (جمعه) در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه یاد شهدای انقلاب اسلامی و مقاومت را گرامی می داریم، اظهار داشت: مقتدای ما، امام خامنه ای در تبیین شخصیت شهید سلیمانی فرموده بودند: «مکتب سلیمانی باید تبیین شود». مکتب سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی (ره) و عاشورا است.
وی اضافه کرد: ازاین رو باید ابعاد این مکتب برای نسل حاضر و آتی تبیین شود.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه کسی که همه وجود او آهنگ خدا دارد برای خدا حرکت و جهاد می کند، عنوان کرد: امام بزرگوار ما کتاب و سخن بسیار دارند و در جایگاه شخصیت متحول کننده و بوجود آورنده انقلاب عظیم بودند که فرمودند «عالم محضر خداست». اگر کسی پیش از هر چیز و پس از هر چیز خدایی حرکت نماید رمز زندگی او خواهد بود.
آیت الله رئیسی نخستین شاخصه مکتب سلیمانی را اخلاص این شهید دانست و با اشاره به اینکه دومین شاخصه مهم سردار سلیمانی هم بصیرت او است، اضافه کرد: کسی که بصیرت دارد دوست را می داند، دشمن و ترفندهای او را می شناسد و بصیرت در دین مبحث مهمی است که رهبر انقلاب بارها بر داشتن آن همگان را مورد تاکید قرار دادند و شهید سلیمانی بصیرت داشت.
وی با طرح این پرسش، کسانی که خطرپذیر و در یک کلمه مرد میدان باشند، چند نفر هستند؟، اظهار داشت: اگر کسی خطر پذیر بود و در راه ولایت و آنچه را که ولی فقیه گفت نصب العین خود در تمام زندگی قرار داد، او ولایی است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه کارنامه شهید سلیمانی حاکی از انسان با بصیرتی است که در همه زندگی اش بصیرت موج می زند، اضافه کرد: یکی دیگر از خصوصیت های شهید سلیمانی ولایت مداری بود و وصیت نامه وی در حقیقت ولایت نامه بود.
آیت الله رئیسی با تکیه بر اینکه مردمی بودن از دیگر شاخصه های مکتب سلیمانی است، اضافه کرد: نگاه او به مردم از نوع نگاه تشریفاتی که برخی سیاسیون دارند، نیست. او واقعاً مردم را دوست داشت.
وی افزود: او یک چهره انقلابی بود که انقلابی فکر می کرد و انقلابی عمل می کرد. در راه او هیچ مانعی بر سر راهش توقف ایجاد نمی کرد و منطقش، «ما می توانیم» بود تا در مقابل همه ابرقدرت ها بایستیم و از میدان سربلند بیرون آییم.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه رمز موفقیت همه ائمه ما هم ظرفیت صبر و شکیبایی داشتن در مقابل سختی ها ست، عنوان کرد: شهید سلیمانی ظرفیت بالایی داشت و در مقابل گناه همه خناسان عالم و شیطنت های استکبار جهانی «نه» می گفت.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: دشمن می خواست اسلام وارونه یعنی اسلام داعش را به دنیا ارائه کند، اما نتوانست، دشمن نتوانست اما خون شهید سلیمانی و همرزمانش بیداری در منطقه ایجاد کرد و این هیچگاه از بین نمی رود.
وی اظهار داشت: امکان دارد دشمن یکسری دست نشانده را در بعضی کشورها به سمت رژیم صهیونیستی بکشاند اما این بیداری پایدار می باشد.
رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: ایدئولوژی مقاومت، دستگاه استکبار را برهم ریخته است؛ ترور حاج قاسم نشان داده است که آنان به استیصال و بیچارگی رسیده اند. این یعنی استیصال دشمن در منطقه نه قدرت او. این حاج قاسم سلیمانی بود که در منطقه تولید قدرت کرد و این قدرت هیچگاه نباید رو به سردی بگذارد.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه از دیگر شاخصه های مکتب سلیمانی دعا و تضرع و توسل بود، اضافه کرد: بدانیم که دعا و مناجات که رهبر انقلاب همواره به آن تاکید دارند، در رفتار و سلوک شهید سلیمانی جلوه گر بود.
وی تصریح کرد: دشمنان با ترور قهرمان مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان تصور می کردند مقاومت را سرد می سازند و آنرا سست می کنند اما امروز بیشتر از هر زمانی باور مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان در بین مردم منطقه وجود دارد.
رئیس قوه قضائیه ضمن اشاره به لزوم انتقام گیری از مسببان ترور شهید سلیمانی، تصریح کرد: جلوه هایی از انتقام سخت پیدا شده است اما دشمنان منتظر انتقام سخت باشند؛ زمان و مکان را نیروهای مقاومت تعیین خواهند کرد.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه دشمن بداند زندگی پس از این بر او خیلی سخت خواهد بود، عنوان کرد: رئیس جمهور آمریکا از اجرای عدالت مصون نخواهد بود.
وی تصریح کرد: اخراج قطعی آمریکایی ها از منطقه از جلوه های قطعی انتقام سخت خواهد بود و کیفر عاملان و آمران این جنایت از جلوه های انتقام سخت خواهد بود؛ هیچگاه از خون هیچکدام از شهدا نخواهیم گذشت.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه دشمن تصور نکند که اگر کسی در قامت رئیس جمهور آمریکا آمر این جنایت بود دیگر در یک حاشیه امن قرار خواهد داشت، اظهار داشت: هیچگاه این طور نیست و آمران و عاملان این جنایت در هیچ جای دنیا امنیت نخواهند داشت.
منبع:

1399/10/13
13:33:39
0.0 / 5
2010
تگهای خبر: اسلامی , جنایت , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت